GENEL

Kılıçdaroğlu: Suçlu “Erdoğan”Dedi

Kılıçdaroğlu: Suçlu “Erdoğan”Dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Suçlunun Erdoğan olduğunu söyleyen bir açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir kez daha ülkesini şikayet etti, hedefinde ise bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı.

Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği ülkelerinin büyükelçileriyle kahvaltıda buluştu. Görüşmede AB ile vize muafiyeti ve Almanya’da oylanan 1915 olaylarına ilişkin tasarı ele alındı. CHP lideri ise, hem vize muafiyetinde hem de 1915 olayları tasarısından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tuttu.

Kılıçdaroğlu, basına kapalı bölümde ”Sözde ‘Ermeni soykırımı’ karar tasarısı da Avrupa ülkelerinin Erdoğan’a bakış açısından kaynaklanıyor. Ancakbu tutum sadece Erdoğan’a değil Türkiye’ye bedel ödetiyor” ifadelerini kullanmakta sakınca görmedi. Gazetecilerin karşısına çıktığındaysa bu sözleri sarfetmemiş gibi Avrupa Birliği’ne yüklendi.

Kılıçdaroğlu’nun içeride Türkiye’yi şikayet eden, dışarıda ise AB’yi eleştiren ikircikli tutumu Başbakan Binali Yıldırım’ın gündemindeydi, CHP liderine “elin yabancılarından tavsiye alacağına milletin önüne gel” diye seslendi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da, eleştiri oklarını Türkiye’yi şikayet eden Kılıçdaroğlu’na yöneltti.

Bozdağ, “AB elçileri kendisini birinci parti yapacaksa yatırım yapmaya devam etsim. Ama birinci yapacak olan Türk milletidir.” dedi.ky:habervaktim.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL