FİNANS GÜNDEM

ASGARİ ÜCRETE TARİHİ ZAM!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAsgari ücrete Tarihi zam yapıldı.20022 yılı asgari ücret bekar bir işçi için %50 ile net 4253 lira olarak belirlendi.Açıklanan bu ücret evli ve bir çocuklu işci için yaklaşık 4500..

Print Friendly, PDF & Email

Asgari ücrete Tarihi zam yapıldı.20022 yılı asgari ücret bekar bir işçi için %50 ile net 4253 lira olarak belirlendi.Açıklanan bu ücret evli ve bir çocuklu işci için yaklaşık 4500 TL civarında olması bekleniyor.BAŞKAN Erdoğan tarafından Beştepe de saat 15 de açıklandı.Başkan Erdoğan yaptığı açıklama da “yaptığımız asgari ücret artışı geçmiş 50 yıllık sürece bakıldığında %50 lik bir oranla en büyük artış olmuştur”dedi.Erdoğan konuşmasının devamında,”Asgari ücret üzerindeki gelir vergisi ve damga vergisinin kaldırıldığı müjdesini veren Erdoğan “işci kardeşlerimizi asla enflesyona ezdirmeyeceğiz”dedi.

VERGİ YÜKÜ KALDIRILDI

Asgari ücret üzerinden alınan “gelir vergisi ve Damga vergisi” kaldırılacak.bu yolla İşveren kesiminin ödediği gelir vergisi ve damga vergisi kesintisine son verilmiş oldu.bu yolla asgari ücret için ödenen 450 Tl iş verenin cebinde kalmış olacak.

BAHÇELİ HÜKÜMETE TEŞEKKÜR ETTİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada “bu yüksek ücret artışı işçilerimizin yüreğine SU serpmiştir”dedi.Bahçeli,açıklanan asgari ücret için,İşçilerin yanında durduğu için, Başkan Erdoğan’ın şahsında Hükümete teşekür etti.

KILIÇDAROĞLU EMEKÇİ KESİM RAHAT BİR NEFES ALACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklama ile açıklanan Asgari ücretin asgari ücretliye derin bir nefes aldıracağını söyleyerek,Enflesyona dikkat çekti.samsunhaberci.com

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL