FİNANS

DÖVİZDE SERT DÜŞÜŞ YAŞANDI

Döviz fiyatlarında sert düşüş!saat 23 sıralarında bankaların yüksek miktarda döviş satmasıyla döviz fiayatlarında %35 lik sert bir düşüş yaşandı.

DÖVİZDE SERT DÜŞÜŞ YAŞANDI

Dövizde sert düşüş:saat 23 civarında bazı bankaların yük oranda Döviz satışı yapması sonucu,Dövizde %35 civarında sert bir düşüş yaşandı.

Başkan Erdoğan’ın kurdaki hareketliliğe karşı alınan yeni önlem ve yöntemi açıkladı. Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından sonra kurda sert düşüşler yaşanmaya başladı. 18,40 seviyesinde olan dolar 13.12, Euro 14.61 seviyelerine kadar geriledi.

Başkan Erdoğan, dövizin muhtemel getirisine Türk lirası varlıklarda kalarak ulaşılabilmesini sağlayacak yeni bir aracın devreye alınacağını açıkladı. Bu açıklamaların ardından Dolar/TL, yüzde 22,3 seviyelerine kadar geriledi.

Yapılan bu açıklamanın ardından kurda sert düşüşler yaşanmaya başladı. Başkan Erdoğan konuşmaya başladığında 18,40 seviyesinde olan dolar 13.50 seviyelerine kadar geriledi.

Kurdaki düşüşte Euro’da 14.61 seviyelerine geriledi.

Açıklamalarında, ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, tasarruflarını değerlendirirken kurdaki yükselişten kaynaklanan kaygılarını gidermek isteyen vatandaşlara yeni bir finansal alternatif sunacaklarını belirterek, “Bundan sonra hiçbir vatandaşımızın ‘kur daha yüksek olacak’ diye mevduatını Türk lirasından dövize geçirmesine ihtiyaç kalmayacak.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL