GIDA

Üreticiye “Müjde”T.M.O Bütün ürünleri Alacak

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTarim Bakanı Pakdemirli, Başkan Erdoğan‘ın talimatıyla,patates ve kuru soğanda stok artışlarını önlemeye yönelik patates ve kuru Soğan ve Çeltik alımı yapılacağını ve ürünlerin ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz olarak dağıtılacağını..

Print Friendly, PDF & Email

Üreticiye “Müjde”T.M.O Bütün ürünleri Alacak

Tarim Bakanı Pakdemirli, Başkan Erdoğan‘ın talimatıyla,patates ve kuru soğanda stok artışlarını önlemeye yönelik patates ve kuru Soğan ve Çeltik alımı yapılacağını ve ürünlerin ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz olarak dağıtılacağını söyledi.

TARIM BAKANI AÇIKLADI, TÜM ÜRÜNLER ALINACAK VATANDAŞA DAĞITILACAK

Pandemi sürecinde otel, lokanta vb. toplu tüketim yerlerinde yaşanan talep daralması nedeniyle yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda patates ve soğan satışları gerilemiştir. Bu gelişmeler stokların artmasına ve fiyatların üretici aleyhine düşmesine neden olmaktadır

Patates ve soğan piyasalarındaki ortaya çıkan bu durumun çiftçilerimizi olumsuz etkilememesi ve stoklardaki ürünün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) patates ve kuru soğan tedariki ve dağıtımı ile görevlendirilmiştir.

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL