BİLİM&TEKNİK Yaşam

UĞUR ŞAHİN VE ÖZLEM TURACI’DAN,SELANİK’TEKİ,ATATÜRK EVİNE TARİHİ ZİYARET!

UĞUR ŞAHİN VE ÖZLEM TURACI ATATÜRK’ÜN DOĞDUĞU SELANİK’TEKİ EVE ZİYARET YAPTI. Piontek Aşısının mucidi,Türk bilim insanları,Uğur Şahin ve Özlem Turacı,bir ziyaret için gittikleri Yunanistan’da Atatürk’ün Selanik’teki evine tarihi bir ziyarette..

UĞUR ŞAHİN VE ÖZLEM TURACI’DAN,SELANİK’TEKİ,ATATÜRK EVİNE TARİHİ ZİYARET!

UĞUR ŞAHİN VE ÖZLEM TURACI ATATÜRK’ÜN DOĞDUĞU SELANİK’TEKİ EVE ZİYARET YAPTI.

Piontek Aşısının mucidi,Türk bilim insanları,Uğur Şahin ve Özlem Turacı,bir ziyaret için gittikleri Yunanistan’da Atatürk’ün Selanik’teki evine tarihi bir ziyarette bulundular.

Almanya’da yeni tip koronavirüse karşı aşı geliştiren BioNTech’in kurucu ortakları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, Yunanistan’ı ziyaret etti. Selanik’e giden çift, ilk olarak kentteki Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğunun Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Kovid-19’a karşı geliştirdikleri aşıyla tüm insanlığa önemli bir hizmette bulunan Türeci ve Şahin’in, bir etkinliğe katılmak üzere geldikleri Selanik’te ilk olarak Atatürk Evi’ni ziyaret etmek istedikleri belirtildi.

Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin’in karşıladığı Türeci ve Şahin, Atatürk Evi’ndeki anı defterine şunları yazdı:

“Atatürk’ün doğduğu yeri ziyaret etmek, Türk kökenli bilim insanları olarak bizler için bir onurdur. Atatürk, modern Avrupa’nın öncü liderlerinden biri olarak özgür düşünce ve bilimin insanlık için taşıdıkları temel değeri anladı. ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.’ şeklindeki bilge sözüne tamamen katılıyoruz.”

ATATÜRK EVİNİ ZİYARET ETMEK BİZİM İÇİN BİR ONURDUR

1881’de dünyaya gelen Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu, çocukluk ve gençlik günlerinin bir kısmını geçirdiği tarihi ev, müze olarak ziyarete açık bulunuyor.samsunhaberci.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL