DIŞ HABERLER

Türmenlerden Peşmerge’ye İtiraz

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTürkmenlerden Peşmerge referandumuna itiraz Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşet Salihi, Peşmerge Bölgesinde 25 Eylül’de yapılması planlanan bağımsızlık referandumunun ‘kimseye hayrı olmayacağını’ belirtti. Türkmenlerden Peşmerge referandumuna itiraz Irak Türkmen Cephesi,..

Print Friendly, PDF & Email

Türmenlerden Peşmerge’ye İtiraz

Türkmenlerden Peşmerge referandumuna itiraz

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşet Salihi, Peşmerge Bölgesinde 25 Eylül’de yapılması planlanan bağımsızlık referandumunun ‘kimseye hayrı olmayacağını’ belirtti.

Türkmenlerden Peşmerge referandumuna itiraz

Irak Türkmen Cephesi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) 25 Eylül’de yapılmasını planladığı bağımsızlık referandumunun “kimseye hayrı olmayacağını” belirtti.
Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi, Barzani’nin 25 Eylül’de yapmayı planladığı referandumuna işaret ederek, “Bölge ve Irak’ta tepkiyle karşılanan IKBY’de yapılması planlanan referandumun hiç kimseye hayrı olmayacaktır. Bu referandum, her türlü yöntemiyle ülkeyi yeni bir kaosa sürükleyecektir” değerlendirmesinde bulundu.Haberin kaynağı için tıklayın

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL