BİLİM&TEKNİK

TÜRKİYE BAŞARDI! SİPER FÜZE’SİNDE BAŞARILI DENEY!

Türkiye milli imkanlarla geliştirdiği Hisar ailesi içerisinde yer alan 75 km menzilli siper hava savunma füzesi ile bir atışlı deney daha yaparak kritik eşiği aştı.

Print Friendly, PDF & Email

TÜRKİYE BAŞARDI! SİPER FÜZE’SİNDE BAŞARILI DENEY!

Türkiye milli imkanlarla geliştirdiği Hisar ailesi içerisinde yer alan 75 km menzilli siper hava savunma füzesi ile bir atışlı deye daha yaparak kritik eşiği aştı.

Tür Hava savunma sistemine önemli bir güç katacak olan SİPER hava savunma sistemi ile ilgili kritik bir gelişme yaşandı. Konuya dair açıklama yapan Savunma Sanayi Başkanı  İsmail Demir , SİPER’in bir testini daha başarıyla geçtiğini bildirdi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Sanayi Başkanı  Başkanı  İsmail Demir “SİPER hava savunma sistemimizin bir testini daha başarıyla tamamlayan genç mühendislerimizin sevincine ortak oluyoruz. Elinize, emeğinize sağlık. Yarınlarımızı sizinle inşa edeceğiz.” dedi..

SİPER HAVA SAVUNMA FÜZE SİSTEMİNİN ÖNEMİ NE?

Siper füzesi, Türkiye’nin katmanlı hava savunma ihtiyacının milli imkanlarla karşılanması açısından büyük önem taşıyor.

Bölge hava savunması kapsamında stratejik tesislerin düşman taarruzlarına karşı korunması amacıyla geliştirilen Siper, uzun menzilde ve dağıtık mimaride hava savunması sağlanmasına imkan verecek.Haberin devamı

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL