SAMSUN&BÖLGE

TMO FINDIK ALIMLARINA BAŞLADI

Referandum sonrası,Fındık fiyatlarına taban fiyat uygulaması başlatan,TMO’si”fINDIK ALIMI İÇİN RANDEVU İŞLEMLERİNE BAŞLADI”. Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) bugün itibariyle fındık alım işlemine başladı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından..

Print Friendly, PDF & Email

TMO  FINDIK ALIMLARINA BAŞLADI

Referandum sonrası,Fındık fiyatlarına taban fiyat uygulaması başlatan,TMO’si”fINDIK ALIMI İÇİN RANDEVU İŞLEMLERİNE BAŞLADI”.

Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) bugün itibariyle fındık alım işlemine başladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından 24 Nisan tarihinde alım yapacağı açıklanan TMO, resmi internet sitesinden alım işlemine başlandığını duyurdu. Online randevu sistemi ile kolay satılabilecek olan fındığa şimdilik taban fiyat uygulanıyor. Fiyatlandırma şu şekilde; Giresun kalite fındığı 10,5 TL, Levant kalite fındığı ise 10 TL.

Öte yandan,Toprak mahsulleri Ofisi Doğu Karadeniz bölgesinde Fındık alımına başladı.Giresun’da ve diğer illerde üreticiler fındık alımı için hazırlıklarını tamamlayan TMO’ya ürünlerini teslim etmeye başladı. Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan, “Tabii fiyat tartışılabilir, fiyata takılmıyoruz, TMO’nun bir oyuncu olarak piyasaya müdahale etmesini üreticinin yalnız olmamasını önemsiyoruz” dedi.

TOPRAK MAHSÜLLERİ OFİSİ RANDEVU LİNKİsamsunhaberci.com

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL