SAGLIK

Samsun’da Şifa Buldu!

Samsun’da Şifa Buldu!

Silvia, şifayı Samsun’da buldu

Sağlık turizime önemli katkı sağlayan Büyük Anadolu Hastanesi’ne hem yurt içinden hemde yurt dışından hastalar tedavi olmak için Samsun’a geliyor.

Samsun’un sağlık sektöründe önemli aşamalar katetmesi, daha önceleri başka ülkeleri tercih eden yabancıların dikkatini çekmeyi başardı. Özellikle Metabolik Cerrahi ve Obezite Merkezi olma yolunda büyük başarılar elde eden Samsun Büyük Anadolu Hastanesi’ne yurt dışından gelen hastalar şifa buluyor.

“20 YILDIR ŞEKER HASTALIĞI BULUNUYORDU”
Bu hastalardan biri de internette yaptığı araştırma da Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Metabolik Cerrahi ve Obezite Merkezi’nin yaptığı başarılı operasyonları gören İspanyol vatandaşı Silvia Apetri. İspanya’dan gelip Samsun’da ameliyat olmaya karar veren Silvia Apetri’ne yapılan operasyon hakkında bilgi veren Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Metabolik Cerrahi ve Obezite Merkezi doktorlarından Op. Dr. Kerim Güzel, “55 yaşındaki İspanyol vatandaşı Silvia Apetri 20 yıldır şeker hastalığı bulunuyordu. İnsulin ve şeker ilaçları kullanan Apetri, yurt dışında da tedavi olmak için çaba sarf etmiş ama bir türlü sağlığına kavuşamamış. Silvia hanım hastalığı ile ilgili olarak internet üzerinden yaptığı araştırmada Büyük Anadolu Hastanesi Metabolik Cerrahi ve Obezite Merkezimizin yaptığı başarılı operasyonları görmüş. Kendisi de buraya gelip ameliyat olmaya karar verdi”

“SAĞLIĞINA KAVUŞMA İMKANI BULUYORLAR”
Op. Dr. Kerim Güzel’in açıklaması şu şekilde devam etti; “Silvia hanıma metabolik cerrahi yaptık. Ameliyatı ayrıca kapalı olarak gerçekleştirdik ve 5 gün hastanemizde misafir edip insulin ve diğer ilaçları keserek taburcu ettik. Metabolik cerrahi pankreas rezervi uygun hastalarda yani pankreas hala insulin üretebilme kapasitesi varsa şeker hastaları için bir umuttur. Bu konuda ameliyat uyguladığımız yüzden fazla hastamız şifa buldu. Bu hastalarımızın bir kısmı ülke dışından bize ulaşıyorlar. Tetkikleri yapılıp ameliyata uygun çıkan hastalarımızı hastanemizde 3 ile 5 gün misafir edip taburcu ediyoruz. Ameliyat kapalı yani laporoskopik olduğu için günlük yaşantılarına genelde bir hafta ila 10 gün içinde dönüyorlar. Yukarıda belirttiğim gibi şeker hastası olupta ameliyata uygun olan kişiler eski sağlığına kavuşma imkanı buluyorlar. Bu anlamda mutlaka hastane merkezimizden bilgi alsınlar.” dedi.ky:dengegazetesi.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL