SAMSUN&BÖLGE

Samsun’da asker uğurlamaları devam ediyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSamsun’da asker uğurlamaları,Türkiye genelinde olduğu gibi, devam ediyor Türkiye genelinde 96’ya 1 tertip askerler vatani görevlerini yapmak üzere yolcu edildi. Samsun Otogarı’nda da dualar ve sloganlar eşliğinde uğurlanan gençler..

Samsun’da asker uğurlamaları devam ediyor

Samsun’da asker uğurlamaları,Türkiye genelinde olduğu gibi, devam ediyor

Türkiye genelinde 96’ya 1 tertip askerler vatani görevlerini yapmak üzere yolcu edildi.

Samsun Otogarı’nda da dualar ve sloganlar eşliğinde uğurlanan gençler görev alacakları illere yolculanırken aileleriyle beraber duygusal anlar yaşadılar.

Birkaç gün daha devam edecek olan asker uğurlamaları coşkulu şekilde devam ediyor. Samsun’da 96’ya 1 tertip B Grubu askerler vatani görevlerini yapmak üzere belirlendikleri illere yolcu edildi. Konvoylarla beraber Yusuf Ziya Yılmaz Otogarı’na gelen gençler aileleri ve arkadaşlarının omuzlarında vatani görevlerini yapmak üzere yolculandılar. Dualar ve sloganlar eşliğinde otogardan yolcu edilen gençler yakınları tarafından oluşturulan coşkuya dahil olarak otobüslerine bindiler.

Askerlik vazifesini yerine getirmek için otogardan yolcu edilen askerler arasında yer alan Ekrem Arslan, vatanın, ezanın ve bayrağın kutsal olduğunu belirterek vatanı savunmak için elinden geleni yapacağını söyledi. Gençlerin vatani görevlerini yapmak için gidecekleri illere uğurlandığı sırada duygu dolu anlar yaşandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL