SAMSUN&BÖLGE

Samsun’da “65 mahalle Yolu” Kar Nedeniyle Kapalı

Samsun’da “65 mahalle  Yolu” Kar Nedeniyle Kapalı

Samsun’da 65 köy yolu kar nedeniyle kapalı!
SAMSUN’da önceki gece başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Kar kalınlığı yüksek bölgelerde 1 metreye ulaştı. 65 mahalle yolu ile yüksek ilçelerdeki grup yollarının büyük bir çoğunluğu ulaşıma kapandı.

Samsun’da önceki gece başlayan kar yağışı kent merkezi ve ilçelerinde etkili oldu. kar nedeniyle bugün il genelinde eğitime bir gün ara verilirken yüksek bölgelerde kar kalınlığı 1 metreye ulaştı.

65 MAHALLE YOLU İLE GRUP YOLLARI KAPANDI
Terme İlçesi’nde 50 mahalle yolu ve tüm grup yolları, Bafra İlçesi’nde tüm grup yolları, Alaçam İlçesi’nde Uzunkıraç, Umutlu, Köseköy, Yukarısırganlı, Gülkayası, Vicikler, Demircideresi, Yoğunpelit Mahalle yolları ile bazı grup yolları, Yakakent İlçesi’nde Büyükkırık, Sarıgöl Mahalle yolları, Salıpazarı İlçesi’nde 3 grup yolu, Çarşamba, Ayvacık, 19 Mayıs, Kavak, Havza, Asarcık, Ladik İlçeleri’nde ise yüksek kesimlerdeki grup yollarının çoğu kapalı ulaşıma kapandı. Kapanan yolların açılması için belediye ekiplerinin çalışma sürdürdüğü belirtildi. Öte yandan buzlanmaya karşı karayollarında tuzlama ve solisyon çalışması yapıldı.

273 MAHALLEDE ELEKTRİK YOK
273 mahalleye elektrik verilemezken Meteoroloji 10’uncu Bölge Müdürlüğü vatandaşları ve kamu kurumlarını kar yağışı ve buzlanma konusunda uyardı. Vatandaşlar karla kaplı araçları ve evlerinin önünü küreklerle kendi çabalarıyla açmaya çalıştı. Yolda kalan araç sürücüleri ise araçlarına zincir takmak için çaba harcadı.

CANİK’TE BAZI YOLLAR KAPALI
CANİK DÜNDARTEPE’DE KAPALI YOLLARDAN BİR GÖRÜNTÜ

Öte yandan,Canik ilçesi merkez Gaziosmanpaşa mahallesi Dündartepe bölgesinde bütün yolların kapalı olması nedeniyle motorlu taşıt ulaşımının tamamen durduğu görülmekte. kendileriyle görüştüğümüz bazı vatandaşlar Belediyenin yetersiz çalışmasından şikayet ederek,”Maalesef Tarifi imkansız bir mağduruyet yaşamaktayız.Yollarımız kapalı.Motorlu taşıt araçlarımız hareket edemiyor.belediye her zaman olduğu gibi,karla mücadeledede başarısız ve yetersiz sınıfta kalmıştır”diyerek belediyeyi vurdum duymaz olarak nitelediler.A…Kartal..samsunhaberci.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL