HUKUK&POLİSİYE

PKK RESMEN TEHDİT ETTİ !

PKK RESMEN TEHDİT ETTİ !

blof

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, “Gerilla aktif olacak, Kürt halkı da serhildanı yükseltecek” dedi. Karasu, Yalçın Akdoğan’ın “Blöf yapıyorlar” sözlerine “Eğer doğru yaklaşmazsa biz ona ne yapacağımızı göstereceğiz ileriki günlerde göstereceğiz” yanıtı verdi.

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, Sterk TV’de katıldığı bir programda çözüm süreci konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Çözüm sürecinin PKK lideri Abdullah Öcalan tarafından 2013 yılının Newrozu’nda başlatıldığını hatırlatan Karasu, “Önder Apo bu ortamı yaratarak Türkiye’de devletin ve toplumun demokratik çözüme hazırlanmasını ve AKP’nin adım atmasını da sağlatmak istedi. Fakat AKP hükümeti bu sürece girmemiştir. AKP hükümeti çatışmasızlık sürsün, gerilla silah bıraksın, sınır dışına çekilsin istemiştir. Savaşı ortaya çıkaran nedenleri ortadan kaldıracak hiçbir yaklaşım gösterilmemiştir” şeklinde konuştu.

“SURUÇ’TA GÖRDÜK ÇATIŞMASIZLIĞIN ANLAMI KALMADI”

AKP’nin çözüm politikası olmadığını ama bunun yanında çatışmalı bir durumu da çıkarına görmediğini belirten Karasu şöyle konuştu: “Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Ya çözüm olacaktır ya da Kürt halkı bu mücadeleyi yürütecektir. AKP çözüm için adım atılmadığına göre mücadeleyi sürdürmekten başka bir seçenek kalmıyor. Çünkü Türk devleti çözüm için bırakın adım atmayı, karakol yapıyor, baraj yapıyor, demokratik gösterilere saldırıyor, karakol ve yol protestolarına saldırıyor, gençleri öldürüyor, yaralıyor. En son Suruç’ta gördük, halkın en doğal tepkisine bile izin vermiyorlar. Bu durumda tabii ki hareketimizin bu çatışmasızlık ortamını sürdürmesinin bir anlamı kalmamıştır.”

“GERİLLA AKTİF SAVUNMA İÇİNDE OLACAK”

Kürt sorununun savaş ile çözülmesini istemediklerini vurgulayan Karasu, “Kürt sorununun demokratik, siyasal yoldan çözülmesini istiyoruz. Ancak köle olmayı kabul etmiyoruz. Halk demokratik siyasal mücadelesini, serhildanını güçlü bir şekilde yürütecek. Artık sessizlik son bulacak. Kürtler, AKP’nin Kürt politikasını kabul etmeyecektir. Gerilla da aktif savunma içinde olacaktır. Artık öyle halka saldırma, halka baskı yapma, çözümsüzlükte ısrar etme kabul edilmeyecektir. Serhildanlar da gerilla da rolünü oynayacaktır” dedi.

AKDOĞAN’A BLÖF YANITI: ONA NE YAPACAĞIMIZI GÖSTERECEĞİZ!

Son olarak Karasu halka seslenerek, “Özellikle halka sesleniyorum. Devletin en küçük yanlışına karşı dahi mücadele etmelidir. Sadece saldırdığında değil, Kürt sorununu reddeden bir söylem olduğu zaman tavır konulmalıdır. Türk devletinin çözümsüzlük politikalarının kabul edilmeyeceği gösterilmelidir. AKP ve devletini de çözüm için adım atmaya çağırıyoruz. Adım atmazsan bu tutum kabul edilmeyecektir, mücadele yükseltilecektir. Yalçın Akdoğan blöf yapıyorlar, taktik yapıyorlar diyor. Eğer doğru yaklaşmazsa biz ona ne yapacağımızı göstereceğiz.”

“TAMPON BÖLGE’Yİ İŞGAL SAYAR DİRENİRİZ”

Türk devletinin “tampon bölge” talebiyle ilgili de konuşan Karasu, “Türk devleti bir işgal hareketi yaparsa savaşılacaktır. Bu kabul edilmeyecektir. Tankların önüne serilip direnecekler. Halk direnecek yani. Buna Efrîn’de de Qamişlo’da da direnecektir. Her türlü yöntem devrede olur. Gerilla da serhildan da demokratik siyasi mücadele de devrede olur”
dedi.

Öte yandan Yalçın Akdoğan bir televizyon proğramında yaptığı değerlendirmede terör örgütünü uyararak şunları söyledi.

Kanal 7’de yayınlanan Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi programına konuk olan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,Türkiye’yi kimsenin tehdit edemeyeceğini belirterek, “Blöf yapıyor demişim de bize göstereceklermiş vesaire. Bu tehditvari şeyler doğru değil. Senin bir şey yapmaya gücün yetiyorsa git IŞİD’e yap, Türkiye’ye ne meydan okuyorsun? Var mı bir gücün kardeşim? Niye Türkiye’den yardım istiyorsun o zaman? Yani uçmayı bilmiyor, çıkmış çatıya konuşup duruyor. Kandil’de yan gelip yatıyor, Kobani’dekilerle ilgili edebiyat yapıyor. Sen orada konuşacağına, git o zaman orada mücadele et. Böyle bir kandırmaca,olamaz dedi.ky: habervaktim.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL