GÜNDEM SPOR

Naim Süleymanoğlu “Son Yolculuğuna” Uğurlandı

Naim Süleymanoğlu “Son Yolculuğuna” Uğurlandı

Naim’i Yüzbinler Uğurladı.

Türk Milleti’nin sevgilisi Efsane Halterci,Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğrlandı.

Karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitiren eski milli sporcu Naim Süleymanoğlu gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurladı

19 Kasım 2017 Pazar 17:12 74 Okunma
Yüzyılın sporcusu gözyaşlarıyla uğurlandı
Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. “Yüzyılın sporcusu” olarak nitelendirilen Naim Süleymanoğlu için Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımıyla Fatih Camisi’nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi.

Tören öncesinde Naim Süleymanoğlu’nun ailesi ve yakınları taziyeleri kabul etti. Süleymanoğlu’nu son yolculuğunda çok sayıda vatandaş da onu yalnız bırakmadı.

İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlar da tabuta omuz vererek, Süleymanoğlu’nun naaşını cenaze aracına kadar taşıdı.

Türk bayrağına sarılı Süleymanoğlu’nun tabutunun üstünde karanfiller yer aldı.

En büyük rakibi yalnız bırakmadı

Naim Süleymanoğlu’nun cenazesine, aktif spor yaptığı dönemde en büyük rakiplerinden olan Yunan Valerios Leonidis de katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının davetlisi olarak İstanbul’a gelen Leonidis, Süleymanoğlu’nun tabutu başında bir süre bekledi. Eski Yunan sporcu, geçmişte madalya için yarıştığı rakibinin tabutunu öptü.

Cenaze namazı sırasında Fatih Camisi içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri uygulandı. Cami çevresindeki yollar araç trafiğine kapatılırken, girişlerde kontrol noktaları kuruldu. Cenazeye katılanlar tek tek aranarak cami avlusuna alındı.

Karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu

Siroza bağlı karaciğer yetmezliği nedeniyle 28 Eylül’den bu yana Memorial Ataşehir Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören ve 6 Ekim’de de aynı hastanedeki Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Yalçın Polat ile ekibinin gerçekleştirdiği ameliyatla karaciğer nakli olan Süleymanoğlu, son olarak beyindeki kanama ve buna bağlı artan ödem nedeniyle 11 Kasım’da acil ameliyata alınmıştı. Naim Süleymanoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen cumartesi günü hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL