SİYASET HABER'LERİ

MHP’Lİ AKÇAY:Yüz yıl önce’ki mandacılar da bugünkü CHP gibi konuşuyordu

MHP’Lİ AKÇAY:Bugün kü CHP 100 Yıl önceki “Mandacılar”gibi davranıyor!

Print Friendly, PDF & Email

MHP’Lİ AKÇAY:Yüz yıl önce’ki mandacılar da bugünkü CHP gibi konuşuyordu

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “CHP’li Çeviköz, Türkiye’ye yönelik ithamlarda bulunuyor. Türkiye’yi jurnalliyor. Türkiye düşmanlarının sözcülüğünü yapıyor. ABD’den Türkiye’ye baskı yapmasını istiyor. ABD Başkanından Türkiye’ye baskı yapmasını istemek utanç verici değil mi? Bunun mandacılıktan başka ne farkı var? Yüz yıl önce de mandacılar da sizin gibi konuşuyordu.” dedi.

Dışişleri Bakanlığı’nın TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında Kılıçdaroğlu’nun dış politika başdanışmanı CHP İstanbul Milletvekili ve Ünal Çeviköz’ün MHP’ye yönelik eleştirilerine cevap veren MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay,” Ünal Çeviköz, bu görüşmeleri bir eğlence olarak kabul ettiğimizi, düşündüğümüzü söyleyerek maalesef talihsiz bir ithamda bulunmuştur. Kendisi sanırım bu dış politikayı da beştaş veya çelik çomak oynamak zannediyor.” dedi.

CHP Türkiye’yi jurnalliyor
Kılıçdaroğlu’nun dış politika başdanışmanı ve CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz’ün Türkiye aleyhine yaptığı açıklamaları teker teker sayan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Biz CHP’li Ünal Çeviköz gibi Türkiye’yi jurnal yapmadık. “Türkiye, Suriye’de nüfus mühendisliği yapıyor.” diyen kendisi. “Türkiye, Libya’da çizgiyi aştı.” diyen kendisi. “Türkiye Suriye’de meşru değil.” diyen “S-400’lerden vazgeçmeliyiz, S-400’li aktif hale getirmemeliyiz” diyen kendisidir. “Türkiye Doğu Akdeniz’i geriyor.” diyen “Türkiye’nin Azerbaycan’a silah yardımı yaptığı ve cihatçı gruplar gönderdiği yönünde iddialar var.” diyerek Türkiye’yi itham eden kendisidir. ABD Başkanı Biden’dan Türkiye baskı yapmasını isteyen kendisidir. “Türkiye Libya’da silah ambargosunu içeren Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararına uymuyor.” diyerek ülkesini jurnal eden kendisidir. “Kıbrıs’ta yediğiniz haltları anlatıyorum, dinleyin.” diyen kendisidir. “Libya’da imzalanan kalıcı ateşkesten memnun olmayan tek ülke Türkiye’dir.” diyerek yine kendi ülkesini itham eden kendisidir. “Türkiye komşularının toprak bütünlüğüne saygı duymuyor.” diyen kendisidir. “Türkiye teröre destek veren bir ülkedir.” diyen kendisidir. Bütün bunları söyleyen kendisi, sanırım çelik çomak oynuyor. Biz dış politikayı çelik çomak oynama olarak görmüyoruz. ” dedi.

Kaynak:MHP’Lİ AKÇAY#https://www.turkgun.com/mhpli-akcay-yuz-yil-once-mandacilar-da-bugunku-chp-gibi-konusuyordu-haber-169650mhp’li akçay

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL