GIDA

Limon İçmek İçin Bir Çok Sebep Var!

Limon İçmek İçin Bir Çok Sebep Var!

 Limon içmek için bir çok sebep var!

 Limon üzerinde çalışmalar yapan bilim insanları,Her sabah bir bardak limon lu su içmenin sayısız faydaları olduğu bilimsel olarak isbatlandı!

Her sabah uyandığında yarım limon suyuyla karıştırılmış 250 ml su içen bir kişi,bir haftalık deneyim sonucunda limon suyunun cildi daha parlak ve canlı gösterdiğini ispatladı.

Deney insanları,her sabah işe gitmeden önce   8 ile 9 arasında, 250 ml su ile yarım limon suyunu karıştırdı ve içti.

Hızlı bir şekilde hazırlanan sıcak ve soğuk olarak tüketilen bu karışımın içerisine isterseniz salatalık veya maydanoz ekleyebilirsiniz.

 

Araştırmacı “Gianluca Russo” yaşamış olduğu deneyimleri şu şekilde açıkladı:

Birincisi, bir hafta “Limon Suyu” mücadelem bittikten sonra, derimin neredeyse kusursuz olduğunu fark ettim. Cildimde fazla yağ ve yeni bir leke yok. Ayrıca dokunduğumda cildim daha yumuşaktı ve çok daha parlak görünüyordu. Esasen, limon suyu yüzümde doğal bir vurgu yarattı.

Ayrıca, limon suyunun kötü kokuya neden olduğunu gördüm. Bu da limonun ağızda bakterilerin parçalanmasına neden olmasındandı. Ayrıca bakterilerle savaşmaya yardımcı olan sitrik asit yüzünden olduğunu farkettim.

Her sabah limon suyu içtiğim haftamın ardından birkaç sivilcenin birkaç gün sonra geri gelmeye başladığını fark ettim. Yani, gerçek gibi görünüyordu.
Bir hafta sonunda, limon suyu cildimi daha net ve daha az yağlı yapıyor gibi görünüyordu.

Haftanın sonunda vücumdaki şişkinlik sona erdi. Ve cildim daha parlak ve canlı görünmeye başladı.

Harhangi bir hastalık sorunu ile karşı karşıya kalmadım.  Bu durumda Limon suyunun bağışıklığımı güçlendirdiğini söyleyebiliriz.

Öte yandan limon suyunun olumsuz etkileri vardı. Her gün sabahları susadığımı fark ettim. Ayrıca, eğer bu susuzluğumu gidermezsem ağzımda tuhaf bir lezzet kalmıştı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL