FATSA HABERLERİ

KORGAN KAYMAKAMI GÖREVDEN ALINDI!

Ordu Korgan İlçe Kaymakamı Miraç Akbulut’un görevden alınması ile oluşan bilgi kirliliği Vali Tuncay Sonel’den gelen açıklamayla netlik kazandı. Dün akşam saatlerinde gündeme düşen ve değişik iddialara söz konusu olan..

KORGAN KAYMAKAMI GÖREVDEN ALINDI!

Ordu Korgan İlçe Kaymakamı Miraç Akbulut’un görevden alınması ile oluşan bilgi kirliliği Vali Tuncay Sonel’den gelen açıklamayla netlik kazandı.

Dün akşam saatlerinde gündeme düşen ve değişik iddialara söz konusu olan Kaymakam Miraç Akbulut’un görevden alınması akıllarda soru işareti bırakmıştı.

Görevden alınmayla ilgili olarak değişik iddialar ortaya atılırken Ordu Valiliği bugün bir basın bülteni yayınladı.

Valilikten gelen açıklama olayla ilgili iddialara cevap niteliğindeydi.

Valilik açıklaması şöyle;

“Bazı basın yayın organlarında, “Ordu Korgan Kaymakamının Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yapmış olduğu konuşmadan dolayı görevinden alındığı” yönünde gerçek dışı haberler yer almaktadır. Hiçbir gerçek bilgiye dayanmayan bu haberlere yönelik olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur:

Ordu’nun Korgan ilçesi Kaymakamı görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekildeki tutumu nedeniyle soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır.

TBMM çatısı altında görev yapan bir milletvekilinin söz konusu bu görevden uzaklaştırmayı açıklamalarıyla çarpıtarak olduğundan farklı göstermeye çalışması ise esef vericidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL