HABER SİYASET HABER'LERİ

KORAY AYDIN : BAHÇELİ ÇEKİLMELİDİR

KORAY AYDIN : BAHÇELİ ÇEKİLMELİDİR

AYDIN

MHP’de delegenin çok güçlü bir değişim iradesi olduğunu söyleyen Koray Aydın, HDP’ye ilişkin bir soru üzerine ise “Biz 80 öncesinde ülkücü gençlik olarak Kürtçe dergi yayınlardık” dedi. Al Jazeera’den Gonca Şenay’ın sorularını yanıtlayan Aydın’a göre son seçimle birlikte MHP’de Bahçeli dönemi bitti. MHP’de üç iddialı isim tüzük kongresi toplanması için harekete geçti. O isimlerden biri Koray Aydın. Daha önce de Devlet Bahçeli’ye karşı genel başkanlık için yarışan Aydın bugün MHP’de değişim iradesinin çok kuvvetli olduğu görüşünde.

“ZAZA’LAR İÇİNDE ÇOK GÜÇLÜYDÜK”

Koray Aydın röportajda “HDP üzerinden de bir tartışma var. Sizin bu konudaki yaklaşımınız Genel Merkez ile örtüşüyor mu?” sorusuna yanıt verdi. Koray Aydın şunları söyledi: “Bir bölücülük meseleniz varsa bunun tartışmasının yapılması da normaldir. Ama Milliyetçi Hareket Partisi bu işin bir tarafında kendi düşüncelerini aktarırken bu işi halkla buluşturacak bir yol ve yöntem bulmalıdır. İçinde halkın olmadığı bir fikir egzersizi kitleselleşemez. MHP’nin böyle bir sıkıntısı var. Terörün gücü ve onun çizdiği alana hapsedilmiş milyonlarca seçmenimiz var. Biz bunlarla bir dil ve üslup birliği kurmalıyız. Biz 80 öncesinde ülkücü gençlik olarak Kürtçe dergi yayınlardık. O bölgede özellikle Zaza’lar içinde çok güçlüydük. Şimdi bağlar kopmuşsa, araya uçurum girmişse oraya yönelik bir dil ve üslup oluşturamamanın sıkıntısını çekiyor Milliyetçi Hareket Partisi.”

Genel Başkanın artık anlaması lazım bu ağır yükü taşıyamaz hale geldi.Bu gidişatla erime dahada sürecek olursa telafisi olmayacak sonuçlar ortaya çıkar ki bununda altından kimse kalkamaz.Genel Başkan bu değişime razı gelmeli başkada yolu yok dedi..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL