GÜNDEM

İHSANOĞLU : Millet Kavga istemiyor

İHSANOĞLU : Millet Kavga istemiyor

ekmeletttin

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, Türkiye’deki bütün partilerin kendisiyle beraber olduğunu söyleyerek, “Sessiz yığınlar kavga, nefret, kutuplaşma, hakaret, kibir istemiyor” dedi.

Millet kavga, kutuplaşma, hakaret, kibir istemiyor
İstanbul’dan uçakla Ankara’ya gelen İhsanoğlu’nu, Esenboğa Havalimanında kalabalık bir grup karşıladı. Konvoy halinde şehir merkezine ilerleyen İhsanoğlu, yol boyunca halkı selamladı. İhsanoğlu’nun konvoyuna bir süre ellerinde Türk bayrakları bulunan atlılar da eşlik etti. Keçiören Gazino’da halka seslenen İhsanoğlu, Türkiye’deki bütün partilerin kendisiyle beraber oluğunu söyledi. İhsanoğlu konuşmasında, sessiz yığınların kavga, nefret, kutuplaşma, hakaret, kibir istemediğini ifade etti. Türkiye’nin bir haftadır “İstiklal Marşı ve Çanakkale şehitleri” konusuyla meşgul edildiğini kaydeden İhsanoğlu, şöyle konuştu: “Böyle seçim kampanyası olur mu? Türkiye’yi bununla meşgul ediyorlar, kendi gündemlerini saklıyorlar. Bunların gündemi nedir? Rejimi değiştirmek, diktatörlük kurmak istiyorlar. Şimdi biz bunları açığa çıkardığımız için, onlar eski vesayeti yıktılar kendi vesayetlerini kurdular. Onu da kamufle etmek istiyorlar. ‘Şüheda fışkıracak’, yok ‘Akif şiiri’. Prompterdan yanlış okuyanlar bile var. Kendileri tenkit ediyorlar bizi . Yani biz sürçü lisan üzerinde duracak olursak hiçbir şey konuşamayız. Yani insan kendi evladından bahsederken, ‘Ben evlatlarıma helal lokma yedirtmem’ diyerek sürçü lisan ediyorsa, helali haramı karıştırıyorsa… Biz bunların üzerinde durmuyoruz, bunlar insanlık hali. Bunlarla milleti oyalamayın. Millet ciddi meseleleri, rejimin nereye gideceğini konuşmak istiyor. Siz rejimi mi değiştirmek istiyorsunuz? Siz kendi siyasî görüşünüzün vesayetini mi kurmak istiyorsunuz? Millet bunu dinlemek, tartışmak istiyor. Bunu kamufle etmek için Yahya Kemal’den, Fuzuli’den, Baki’den sabaha kadar prompterdan şiir okuma yarışması yapmıyoruz.”

Bıraksınlar şiiri, edebiyatı
Adaylığı açıklandığından bugüne kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında hiç kem söz söylemediğini dile getiren İhsanoğlu, devlet ve millet terbiyesinde bunun olmadığını söyledi. İhsanoğlu, Türkiye’nin tek partili düzene gidemeyeceğini, 2014 yılında tek partinin, liderin olamayacağını ifade etti. Türk milletinin her zaman mazlumların yanında olduğunu belirten İhsanoğlu, Türk Devleti’nin Türkmenlerin, Uygurların, Doğu Türkistanlıların da yanında olması gerektiğini kaydetti. Rabia işareti yapan İhsanoğlu, “Bu işaret ne işareti? Rabia işareti. Hangi Rabia? Mısır’daki Rabia. Peki Doğu Türkistan’daki Rabia, Rabia değil mi? Rabia Kadir, Doğu Türkistanlıların lideri. Niye buraya gelemiyor? Bunu sorduk? Bunun cevabını alamadık hala. Bıraksınlar şiiri, edebiyatı…” diye konuştu.

Ekmeğimizi paylaşmaya hazırız
“Biz ekmeğimizi herkesle paylaşmaya hazırız, ama toprağımızı kimseyle paylaşmayacağız, bunu herkes bilsin” diyen İhsanoğlu, “Allah bu millete, bu devlete zeval vermesin. Bu milletin içerisine ayrılık tohumları ekmek isteyenlerin Allah cezasını versin. Biz birlik ve beraberlik, bütünlük istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı makamı ayırma, ayrıştırma, cepheleştirme makamı değil birlik ve beraberlik makamıdır.” ifadesini kullandı. yeniasya.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL