SİYASET HABER'LERİ

Halaçoğlu Liste Dışında!

Halaçoğlu Liste Dışında!

Halaçoğlu liste dışında!

Halaçoğlu’ndan İyi Parti’ye sitem: Bana bir yer bulamadılar, kırgınım

İYİ Parti’de listelerin YSK’ya teslim edilmesinin ardından Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu şoku yaşandı. İzmir ya da Ankara’dan aday gösterilmeyi bekleyen Halaçoğlu, liste dışı kaldı.

Sözcü’den Kamil Elibol’un haberine göre; Halaçoğlu, “Bana bir yer bulamadılar, kırgınım ve tepkiliyim” dedi. İyi Parti’nin kuruluşundan itibaren Meral Akşener’in yanında yer alan ve TBMM’deki İyi Partili 5 Milletvekilinden biri olan Halaçoğlu, bu gelişme üzerine şunları söyledi:

“Ben MHP’den istifa edip İyi Parti’ye geçtiğim zaman araştırma görevlisi olan eşimi Ankara’dan İzmir’e tayin ettiler. Eşim orada kalınca, iki küçük çocuğuma da ben bakmak zorunda kaldım. Aile bütünlüğümüz bozuldu. Aileyi bir araya getirmek için İzmir ya da Ankara’dan aday gösterilmeyi talep ettim. Parti yönetimi tekrar Kayseri’den aday olmamı isteyince kabul etmedim. İyi Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama, bir yer bulamadılar. Aday yapılmamama çok tepki var. Milletvekili olmam önemli değil ama yapılan uygulamaya kırgınım”

BİR DE İSTİFA

Öte yandan İyi Parti Gençlik Kolları Başkanı Osman Ertürk Özel de İzmir 5. sıra adaylığına tepki olarak adaylıktan çekildi. Özel, ”Adaylıktan istifa ettim. Partimizin başarısı ve Genel Başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı için üstün biçimde çalışmaya devam edeceğim” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL