GENEL

FERNERBAHÇE” ERSUN YANAL’LA DEVAM DEDİ.

FERNERBAHÇE” ERSUN YANAL’LA DEVAM DEDİ.

YANAL
Şampiyonluğun mimarlarından Ersun Yanal, 2 yıllık sözleşmeye imza attı. Töreni izleyen Başkan Aziz Yıldırım’ın muhabir gibi soru sorması eğlenceli anların yaşanmasına sebep oldu

Sözleşmesi sona eren teknik direktör Ersun Yanal, Fenerbahçe ile 2 yıllık yeni anlaşma imzaladı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilen imza törenine sarı-lacivertli kulübün İcra Kurulu Başkanı Hasan Hakkı Yılmaz ile Ersun Yanal katıldı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da töreni izleyiciler arasında takip etti. Fenerbahçe Kulübü’nden Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Ersun Yanal’ın sezon başına 1 milyon 750 bin dolar ödeneceği bildirildi.

‘4. yıldızı takacağız’

Fenerbahçe’nin çok büyük bir aile olduğunu dile getiren Ersun Yanal da “Bu ailenin içinde olmak, bu ailede çalışmak benim için önemli bir ayrıcalık” dedi. Şampiyon bitirdikleri bir sezonun ardından daha zorlu bir sezona başlayacaklarını anlatan Yanal, gelecek sezon da şampiyon olarak 4. yıldızı takacaklarını iddia ederek, şu ifadeleri kullandı: “Bitirdiğimiz sezonda elde ettiğimiz başarıyı önümüzdeki sezonlara da taşımak ve bu başarıları kalıcı hale getirmek hepimizin hedefi. Ben de bu hedeflerin içinde olduğum için öncelikle ailenin başkanına ve yönetim kuruluna bana güvendikleri için teşekkür ediyorum. Önümüzde bizi bekleyen zorlu bir süreç var. Bu süreci güçlü bir şekilde yerine getireceğimize ve tekrar şampiyon olacağımıza inanıyorum. Şampiyonluğumuzun anlamını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bundan sonra zorlu bir süreç başlayacak çünkü 4. yıldızı takacağız.”

Yıldırım sordu, Yanal yanıtladı

İmza töreni sonrası basın mensuplarından önce mikrofonu eline alan Aziz Yıldırım, Ersun Yanal’a soru sormak istediğini söyledi… Salonda gülüşmelere neden olan bu diyaloğun ardından başkan Yıldırım, Medyada son günlerde, yazılıyor ve çiziliyor… Fenerbahçe yöneticileri Ersun Yanal ile anlaşmamasına rağmen, Diego Ribas’la ilgili çalışmalar yapıyorlar ve hocaya hiç sormuyorlar. Bu konuyla ilgili sizin düşünceniz nedir, bunu öğrenmek istiyorum” diyerek Ersun Yanal’a Diego transferiyle ilgili sorusunu sordu. Aziz Yıldırım’ın bu sorusu karşısında oldukça şaşıran Ersun Yanal ise “Alternatifler arasında en son başkanımız benim fikrimi sordu. Bu oyuncu için zamanı geldiğini ve hemen teklif yapılması gerektiğini söyledi. Çok hızlı bir şekilde görüşmeler başladı. Ne olur ne biter onu başkana sorun ama onay vermesem olmazdı. ” şeklinde bu soruyu yanıtladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL