GÜNDEM SİYASET HABER'LERİ

ERDOĞAN: GERÇEK DOST ÇAĞRILMADAN GELENDİR!

Başkan ERdoğan Arnavutluk Başkenti Tiran da Türkiye nin hibe şeklin yaptığı 522 konutluk Deprem konutlarının teslin töreninde yaptığı konuşmada”Biz Arnavutluğun dostuyuz gerçek dost çağrılmadan gelendir”diyerek “biz Arnavut luğun iyi gününde..

Print Friendly, PDF & Email

ERDOĞAN: GERÇEK DOST ÇAĞRILMADAN GELENDİR!

Başkan ERdoğan Arnavutluk Başkenti Tiran da Türkiye nin hibe şeklin yaptığı 522 konutluk Deprem konutlarının teslin töreninde yaptığı konuşmada”Biz Arnavutluğun dostuyuz gerçek dost çağrılmadan gelendir”diyerek “biz Arnavut luğun iyi gününde kötü günün de her zaman yanındayız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ortak basın toplantısında konuştu.

7 anlaşmanın imzalandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “522 konutu 13 ay gibi rekor sayılacak bir sürede tamamladık. Bundan sonra da iyi gününde kötü gününde de Arnavutluk’un yanında olmayı sürdüreceğiz.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk ile ilgili ticaret hacmi hedefini de açıkladı. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nin (AB) güvenliği için çok önemli olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile yaptığı ortak basın toplantısında, “Dost ve kardeş ülke Arnavutluk’ta FETÖ’nün halen faaliyet alanı bulabilmesi evlatlarını şehit veren milletimizi derinden yaralamaktadır” ifadelerini kullandı. Erdoğan gelen bir soru üzerine ise, “Avrupa Birliği’nin yaklaşım tarzından önce bizim için NATO’nun yaklaşım tarzı çok daha önemli” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile yaptığı baş başa ve heyetler arası görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk’la Türkiye arasında 7 anlaşma imzalandığı belirterek, “Gerek Arnavutluk gerekse Türkiye için bu anlaşmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum bugün bizi muhabbetle bağrına basan Arnavut halkına ve makamlarına şahsım adına teşekkür ediyorum işlerimiz misafirperverlikleri ile samimiyetleri ile bugün bizi bir kez daha kendi evimizde adeta olmuş gibi hissettirdiler” dedi.HABERİN DEVAMI

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL