SAMSUN&BÖLGE

Borçlarını Ödeyemeyen Belediyeden,Çalışanlara Yarım Maaş Çözümü!

Borçlarını Ödeyemeyen Belediyeden,Çalışanlara Yarım Maaş Çözümü!

Borç batağındaki,İlkadım Belediyesi çareyi işçilere yarım maaş vermekte buldu

Samsun merkez İlkadım Belediyesi borçlarını ödeyemeyince,çareyi işçilere yarım maaş vermekte buldu!

Samsun’da 31 Mart’ta AKP’den görevi 264 milyon lira borçla devralan İYİ Partili İlkadım ilçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, maaş ödemelerini yapmakta zorlandığını ve 2 aydır kendisi dâhil tüm belediye çalışanlarına yarım maaş ödemesi yapmak zorunda kaldığını söyledi. Demirtaş, “Kurban Bayramı’ndan sonra işçileri 15 gün ücretsiz izine ayırmaya başlayacağız. Bende böyle olsun istemezdim. Ama belediyeyi bu hale ben getirmedim” dedi.

AKP’den belediyeyi 264 milyon lira borçla devralan Demirtaş, yeni hizmet binasına taşındıktan sonra boşalan 2 hizmet binasını satarak borç yükünü hafifletmek istedi. Ancak hizmet binalarından biri hacizli çıktı. Diğer binadan para kazanmak için arsasına akaryakıt istasyonu yapma teklifi ise Büyükşehir’den döndü. Zor durumda kalan Başkan Demirtaş, 2 aydır kendisi ve bütün belediye çalışanlarına yarım maaş ödemek zorunda kaldığını anlattı. Belediyeyi borç batağından kurtarmak için çaba sarfeden Demirtaş, belediye işçilerine 15 gün ücretsiz izin yaptıracağını açıkladı.

GELEN PARA MEMUR AYLIĞINA YETMİYOR

Belediyenin içinde bulunduğu ekonomik sorunların ortada olduğunu kaydeden Necattin Demirtaş, “İller Bankası’ndan gelen paylar memur maaşlarını bile karşılamaya yetmiyor. Belediyeyi bu duruma ben getirmedim. Halkımız bu durumu düzeltmemiz için bize 31 Mart seçimlerinde görev verdi. Biz de bu görevi yerine getirmek ve belediyenin içinde bulunduğu mali sorunları çözmek için çabalıyoruz” dedi.

Belediye Başkan Necattin Demirtaş,İşçilere yarım maaş uygulamasının,Kurban bayramı sonrası uygulanacağını söyledi. samsunhaberci.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL