SAGLIK

Beyaz Çay Mücizesi!

Karadeniz’de üretilmeye başlanan beyaz çay tüm dünyada imparator çayı olarak isimlendiriliyor. Kilosu 4 bin ile 500 TL arasında değişen bu çayın faydaları ise inanılmaz. Uzmanlar tarafından önerilen ölçü ise günde..

Print Friendly, PDF & Email

Beyaz Çay Mücizesi!


Karadeniz’de üretilmeye başlanan beyaz çay tüm dünyada imparator çayı olarak isimlendiriliyor. Kilosu 4 bin ile 500 TL arasında değişen bu çayın faydaları ise inanılmaz. Uzmanlar tarafından önerilen ölçü ise günde 3 bardak…

Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz beyaz çayın üretimi Doğu Karadeniz’de gerçekleşiyor. Tomurcuk olarak bilinen çayın üst filizlerinin elle toplanmasıyla elde edilen bu çay kansere bile çare olabilecek güçte.
Vücuttaki kırgınlığı yok eden bu çay kanser hastalarına da tavsiye ediliyor. Beyaz çayda bulunan kateşinler, kanserli hücre oluşumunu da önleyerek tümörlerin büyümesini yavaşlatıyor. Tabii buradaki öncelik doktora danıştıktan sonra içmek oluyor.
Siyah çaya göre daha az işlenen beyaz çay daha fazla antioksidan içeriyor.
Özellikle 30 yaşın üstünde kadınlara tavsiye ediliyor. Çünkü 30’lu yaşlardan sonra kendisini belli eden osteoporozu tedavi ediyor.
Grip ve soğuk algınlığından korunmak için kış aylarında tercih edilmesi önerilir.

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL