SİYASET HABER'LERİ

BAHÇELİ : UYARIYORUM !

BAHÇELİ : UYARIYORUM !

bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Çok açık uyarıyorum, AKP hükümeti Türkiye’nin milli ve stratejik hedeflerine duyarsız kalmayı sürdürürse, çoktan bitmiş ve gömülmüş olan süreç ihanetine oksijen vermeye devam ederse çözülme kaçınılmaz olacaktır.” dedi.

Türkiye genelinde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Devlet Bahçeli, bir süredir devam eden şiddet ve asayişsizlik vakalarının Türkiye’nin milli birliğini, milli bekasını ve toplumsal ahengini en üst düzeyde tehdit ettiğini, yıkım ve bölünme taşeronları, nefret ve şiddet kuryelerinin sokakları savaş alanına çevirdiğini dile getirdi. Bölücü terör ve müzahir grupların gözü dönmüşçesine her değere saldırdığını, önlerine ne gelirse yakıp yıktığını belirten Bahçeli, ilaveten vatandaşların can ve mal güvenliğinin kaygı verici düzeylere doğru hızla gerilemediği uyarısında bulundu.

MHP Lideri Bahçeli, Türkiye’yi Lübnan’a, Irak’a, Suriye’ye, Afganistan’a dönüştürme emel ve hedefi güden iç ve dış mihrakların, tahrik kampanyalarını tehlikeli boyutlara taşıdığını işaret ederek, özellikle son birkaç gündür artan toplumsal tansiyonun, yaygınlaşan kargaşa ve karışıklığın ülkenin her köşesine dalga dalga yayıldığını belirtti. “İstanbul yanarken 63’lüklerden eser yoktur.” diye sözlerini sürdüren Bahçeli, Doğu ve Güneydoğu karışırken barış ve özgürlük ahkamı kesen yapay kalpliler ve zehirli dillerin ortalıktan anında kaybolduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, söyle devam etti: “Sokaklar karmakarışık, şehirler kapkaranlıktır. Fakat teröristlerin ekmeğine yağ sürme konusunda malum, meşhur ve köhnemiş demokrasi bilirkişileri adeta yarış halindedir. Hükümet silik ve sessiz bir gölge gibi vahim gidişatı izlemekte, sonuçsuz güvenlik toplantılarıyla, eften püften açıklamalarla, suya sabuna dokunmayan pansuman önlemlerle vakit kaybetmektedir. Barbarlar, Türkiye düşmanları, vatan, bayrak ve millet muhalifleri sözde çözüm ve barış sürecinin sağladığı gevşek ve müsait zeminden azami derecede istifa etmektedir. AKP Hükümeti’nin PKK’ya verdiği tavizler, kurduğu pazarlık masaları, teröristleri taltif ve ödüllendirmesi emniyet ve asayişimizi bozmakla kalmamış, kardeşlik ve birlikte yaşama iradesini de yaralamıştır.” Biteceği söylenen bölücü terörün daha da azdığını, daha da bilendiğine vurgu yapan Devlet Bahçeli, dağdan şehirlere inen-indirilen eşkıyaların, ellerinde silah, taş ve molotof kokteylilerle büyükşehirlerde eylem yapacak cürete, insanların günlük hayatını felç edecek noktaya geldiğini kaydetti.

“MASKELİ TERÖRİSTLER TARAFINDAN SALDIRIYA UĞRAMIŞTIR”

Bahçeli, “Maalesef Türkiye, AKP’nin PKK’yla kurduğu kanunsuz ve ahlaksız müzakere çarkının diyetini, süreç hıyanetinin bedelini ödemektedir. Milli vicdanın sesine kulak tıkayan, milli tarihin ihtar ve mirasına kapalı duran, milli devletin ilke ve esaslarına uzak kalan Hükümet, şu an ki alacakaranlık manzaradan birinci derecede sorumludur.

Türkiye öyle bir noktaya gelmiş ve getirilmiştir ki, 7 Ekim günü İzmir-Konak Kadifekale Şehitliği’nde bulunan şanlı bayrağımız dahi çekildiği gönderden indirilerek namussuzca yakılmıştır. Bağımsızlığımızın sembolü, şehitlerimizin emaneti al yıldızlı al bayrağımız her gün yakılıyor, parçalanıyor ve saldırıya uğruyorsa hafife alınamayacak bir sorunla karşı karşıyız demektir. Cumhuriyetimizin kurucusu aziz Atatürk’ün büst ve heykelleri sistematik olarak hedef alınıyorsa önümüzde azımsanamayacak, görmezden gelinemeyecek vahim bir durum olduğu tartışmasızdır. Ülke genelinde sahnelenen provokasyonlar sonucunda, şimdiye kadar 23 kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin de yaralandığı yapılan açıklamalarla sabittir. Çıkan olaylarda; okullar, farklı kamu binaları, bankalar, özel mülkler, işyerleri, belediye otobüsleri, sivil ve resmi araçlar yüzü ve vicdanı maskeli teröristler tarafından saldırıya uğramıştır.” izahında bulundu.

“AKAN MASUM VE MAZLUM KANLARINI HİÇ DERT ETMEYENLER İNSANLIKTAN SINIFTA KALMIŞLARDIR”

Türkiye’nin her yönden alarm verdiği, her açıdan kan kaybettiği, her anlamda köşeye sıkıştığını belirten Bahçeli, “Şurası iyi bilinmelidir ki, Ortadoğu’nun kanlı ve kabus verici hadiselerini vatan topraklarına bulaştırmaya, Türkiye’nin iç huzur ve kardeşlik ortamını Ayn el-Arap’taki (Kobani) gelişmelere kurban vermeye çalışanlar tarihi ihanetin taraflarıdır. Türkmen katliamına suskun kalanların, Türkmeneli’ne yönelik kıyımlara kör bakanların Ayn el-Arap üzerinden felaket tellallığı yapması ikiyüzlülüktür. Suriye’nin bu ilçesinde yaşayan Türkmen ve Arap unsurları hiç hatırlarına getirmeyenler, akan masum ve mazlum kanlarını hiç dert etmeyenler insanlıktan sınıfta kalmışlardır.” düşüncesini aktardı.

“KOBANİ LOBİSİ UZUN UĞRAŞLAR NETİCESİNDE VÜCUT BULMUŞTUR”

‘Kobani’ söylemiyle Suriye’nin kuzeyinde Kürdistan temeli atmaya kalkışanların vicdan ve insaf dilenciliği yapmasının ihmal edilemeyecek çifte standart olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Ülkemiz içinde çok faal ve etkin bir ‘Kobani’ lobisi uzun uğraşlar neticesinde vücut bulmuştur. Türkiye’nin kundaklanmasına aldırış etmeyen, tehdit ve tehlikelere açık hale gelmesini önemsemeyen yazarından gazetecisine, uzmanından akademisyenine, siyasetçisinden sivil toplum kuruluşuna kadar birçok sözde Rojava figüranı Kobani’yle yatıp, Kobani’yle kalkmaktadır. milletiyle gönül bağını koparıp Türk vatanıyla milli ve manevi köprüleri havaya uçuranlar Suriye’nin kuzeyinde mayalandırılan batı Kürdistan’a hevesle harç taşımaktadır.” dedi.

“MEHMETÇİĞİ PKK’NIN NAM VE YARARINA PARALI ASKER GİBİ KULLANMAK İSTEYEN HAİN TEŞEBBÜSLER”

Devlet Bahçeli, Türkiye’yi, Suriye’nin kuzeyindeki istikrarsızlık sarmalına çekmek ve Mehmetçiği PKK’nın nam ve yararına paralı asker gibi kullanmak isteyen hain teşebbüslerin kontrollü gerginliği bir araç olarak benimsediğini kaydetti.

Afrin, Kobani ve Cezire’de kurulan sözde bölücü kantonları emniyete almak maksadıyla Türkiye’ye rol biçenlerin, akıllarınca görev emri çıkarma gayretkeşliğine girenlerin düne kadar Türk askerine kurşun sıkan, sıkılmasına göz yuman terör yardakçılarından başkası olmadığına değinen Bahçeli, kalbi Türk ve Türk milleti için çarpmayan ne kadar gayri milli oluşum varsa Türkiye’ye ölümü gösterip sıtmaya razı etmek için çırpındığını ifade etti.

Bahçeli eleştirisine, “Bu nedenlidir ki, Ayn el-Arap’ta terör grupları arasında süren kanlı boğuşma ve ölüm rekabeti hainler için sadece bir kılıf, sokaklara dökülmek için sadece bir fırsattır. Asıl mesele, asıl gaye Ayn el-Arap olmayıp, Türkiye’nin dirlik ve birliğinin imha edilmesidir. Bu konuda bölücü terör ve yandaşları özel olarak görevlendirilmiş, iç ve dış vesayet odakları devreye sokulmuştur. IŞİD terörünün saldırılarından yakınanlar, hiç utanmadan insanlıktan bahsedenler; şayet dürüst iseler ‘Kobani’ çığlığı eşliğinde kudurmuş gibi Türkiye’ye zarar vermek yerine ellerine bulaşmış şehit kanlarının hesabını vermelidirler. PKK-PYD terör örgütünün IŞİD’le hiçbir farkı olmadığı gün gibi meydandadır. “Kobani düşerse Ankara düşer” diyenler aslında Türkiye’yi tökezletmek, Türkiye’yi bölmek amacıyla yanıp tutuşan bir avuç şirret yuvasıdır. IŞİD terörünün Kobani ablukasını Türkiye’ye mal etme kurnazlığı projelendirilmiş, önü arkası düşünülmüş, aynı zamanda içeriğinde küresel ve bölgesel uzantılarının da yer aldığı acımasız bir senaryodur. PKK-PYD-HDP ve İmralı canisinden müteşekkil terör konsorsiyumu AKP’den daha fazla taviz koparmak, Türkiye’nin elini kolunu daha çok bağlamak için IŞİD’den nemalanmakta, Kobani’yi kullanmaktadır.” diye devam etti.

Türkiye’nin ufku perdelenmek, tarihi yürüyüşünün sekteye uğratılmak istendiğini belirten Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “çözüm sürecinin sabote edilmesinden” bahsetmesi, Başbakan Davutoğlu’nun “hiçbir vandalizme çözüm sürecini kurban vermeyiz” demesinin hala devleti yöneten teslimiyetçi ruhun akıllanmadığını, ıslah ve terbiye olmadığını gösterdiğini söyledi.

“PKK-PYD-HDP’NİN KAN VE VAHŞET ÜZERİNE KURGULADIKLARI OYUNLARINA DÜŞMEMELİDİR”

Bahçeli, “Türkiye’nin bugünkü hal ve gidişatına rağmen ısrarla süreç ihanetine bel bağlanması ülke kaderini ellerinde tutanların çürüdüğüne en açık kanıttır. Kobani’nin arkasına saklanan, Kürt kökenli kardeşlerimizi istismar etmek için el ovuşturan namert ve nankörler, sözde çözüm süreciyle Türkiye’nin milli varlığını dinamitlemeyi hedeflemektedir. Kürk kökenli vatandaşlarımız PKK-PYD-HDP’nin kan ve vahşet üzerine kurguladıkları oyunlarına düşmemelidir.

Hükümet’in terörün melun beklentilerinin gerçekleşmesi için yardım ve yataklık yapması, PKK tarafından iradesi zincirlenmiş bölücü HDP’yle görüşmeleri yoğunlaştırması önümüzde çok sıkıntılı bir sürecin olduğuna işarettir.” değerlendirmesini yaptı.

“KÜRDİSTAN’A GİDEN YOLLARIN AÇILACAĞINI DÜŞÜNENLER BİR KEZ DAHA BALTAYI TAŞA VURACAKLAR”

Sokakları kışkırtan, bozgunculuk yapan, Kobani’ye yardım kanalı açılması çağrısıyla Türkiye’nin terör örgütü PKK-PYD’ye silah yardımında bulunmasını dayatan HDP’nin, demokrasiyi inkar eden, fitne ve fesat tohumları saçan bildik misyonunu iyice güçlendirdiği saptamasını yaptı.

“Herkes bilmelidir ki, Türkiye teröre ve bölücü emellere teslim olmayacaktır.” şeklinde devam eden Bahçeli, Türkiye’nin huzur ve esenliğini rehin alarak, toplumsal direnci şiddetle törpüleyerek dört parçalı Kürdistan’a giden yolların açılacağını düşünenlerin bir kez daha baltayı taşa vuracaklarına dikkat çekti.

Vatandaşların sakinlik içinde, aklıselim çerçevesinde sabır ve olgunluğun çizgisinden ayrılmamasının en öncelikli tavsiye ve temennileri olduğunu vurgulayan MHP Genel Başkanı Bahçeli, ayrıca Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in her mensubunun uyanık ve dikkatli olacağını, muhtemel kavga ve çatışmalardan kesinlikle uzak kalacaklarını belirtti.

“ŞİDDETSEVERLERE KOZ VERİLMEYECEKTİR”

Bahçeli, “Türkiye sevdalısı aziz dava arkadaşlarım, çakılan etnik kıvılcımın nelere mal olacağını, pusuya yatmış bölücülerin bin yıllık kardeşlik ve kader ortaklığına darbe vurmak için nasıl kuyruğa girdiğini bilmek ve görmek zorundadır. Kardeş kavgası çıkartmak ve son yurdumuzu baştan ayağa cehenneme çevirmek için iştahlı olan şiddetseverlere koz verilmeyecektir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in simge ve işaretlerini kullanarak sokaklara çıkanların karanlık mahfillerin telkin ve yönlendirmesi altındaki ajan-provokatörler olduğu unutulmamalıdır.” ikazını yaptı.Haberin devamı için tıklayın

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL