DIŞ HABERLER GÜNDEM

AVRUPA SONUNDA ANLADI!…TÜRKİYE GÖZARDI EDİLEMEZ!

Batı sonunda kabul etti!…Türkiye gözardı edilemez! Alman der Tagesspiegel gazetesi, Türkiye’nin Ukrayna ile Rusya arasında arasında yürütülen barış görüşmelerine katkısı kaleme alındı. Susanne Güsten tarafından yazılan makalede Türkiye’nin süreçteki etkin..

Print Friendly, PDF & Email

AVRUPA SONUNDA ANLADI!…TÜRKİYE GÖZARDI EDİLEMEZ!

Batı sonunda kabul etti!…Türkiye gözardı edilemez!

Alman der Tagesspiegel gazetesi, Türkiye’nin Ukrayna ile Rusya arasında arasında yürütülen barış görüşmelerine katkısı kaleme alındı. Susanne Güsten tarafından yazılan makalede Türkiye’nin süreçteki etkin rolüne vurgu yapıldı.

Rusya ile Ukrayna arasında ateşkesin sağlanması konusundaki arabuluculurolünü üstlenen Türkiye, başta Avrupa olmak üzere bütün dünya tarafından yakından takip ediliyor. Alman Der Tagesspiegel gazetesi, “Türk Cumhurbaşkanı’nın başarılı dengeleme tutumu” başlıklı haberinde, Türkiye’nin duruşunu analiz etti.

Liderlerle peş peşe görüşmeler

Der Tagesspiegel’den Susanne Güsten tarafından kaleme alınan makalede, Rusya-Ukrayna savaşının ilk iki haftasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Almanya Şansölyesi Olaf Scholz da dahil olmak üzere 35 yabancı devlet ve hükümet başkanıyla görüşmeler yaptığı anımsatıldı.

Erdoğan’ın, savaşın iki tarafları olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir  PUTİN ve Ukraynalı mevkidaşı Vladimir Zelensky ile haftada birkaç kez görüşmelerde bulunduğu kaydedildi.

“Erdoğan, uluslararası sahneye çıktı”

Uluslararası sahneye yeniden çıktığı belirtilen Erdoğan için “Destekçileri, şimdiden Erdoğan için Nobel Barış Ödülü’nü talep ediyor.” denildi.

Ayrıca Erdoğan’ın, Ukrayna ihtilafında taraf tutmaktan kaçındığına da dikkat çekildi ve “Ne Rusya’dan ne de Ukrayna’dan vazgeçeriz” ifadesine yer verildi.HABERİN DEVAMI…

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL