GENEL

Alattin Çakıcı’dan,Adalet bakanı’na Mektup

Alattin Çakıcı’dan,Adalet bakanı’na Mektup

Ünlü kabadayı Alattin Çakıcı’dan Adalet Bakanına Mektup var!

Bolu F Tipi Cezaevi’nde kalmakta olan ünlü kabadayı Alattin Çakıcı, avukatı ile görüşmelerine yönelik itirazda bulundu ancak itirazı reddedildi. Çakıcı bunun üzerine Adalet Bakanlığına bir mektup yazarak, “Beni dinleyeceğinize PKK ve sol örgütleri dinleyin. Bu dinleme Havana Anlaşmasını bile deliyor” dedi.

HAVANA ANLAŞMASINA AYKIRI

Konuyla ilgili gelişmeler üzerine Adalet Bakanlığına mektup yazan Çakıcı, hem durumun kanuna uymadığını anlattı ve hem de bazı konulara dikkat çekerek gereğinin yapılmasını istedi. Çakıcı mektubunda şunları söyledi: “Sayın adalet Bakanlığı makamı… Anayasa’da, uluslar arası hukukta avukat müvekkil görüşmeleri asla engellenemez, ses kayıt cihazıyla dinlenemez, evrakları incelenemez diyor. Edirne Cezaevi Savcısı Cevat Gül, FETÖ davasından yatmaktadır. Onun talebiyle mahkemeden yasa dışı olarak yasa çıkarmak kaydıyla ve cezaevi genel müdür yardımcısı M. Fatih Berlivanlı yüzünden 1.5 senedir hastanelerde çektiğim sıkıntılar ve cezaevlerinde yaşadığım olumsuzlukları defalarca dile getirdim. Ve her cezaevinde cezaevi müdürlerinin bana söylediği “Cumhurbaşkanlığı talimatıyla…” diye ifade kullandıklarını defalarca mahkemelerde dile getirdim. Aniden Bolu F Tipine getirilişim ve buradaki ve buradaki adli mahkumların gönderilmesi yine M. Fatih Berlivanlı tarafından olmuştur. Geldiğim yerlerdeki resmi evrakların hepsinde onun ismi vardır. Bolu F Tipine geldikten sonra hemen akabinde yine FETÖ’cü olan cezaevi savcısı İrfan Sezgin’in talebiyle tekrar avukat görüşmelerimdeki konuşmaların dinlenmesiyle ilgili talepte bulunuyor. Bunların bu talepte bulunması Havana Anlaşmasını bile deliyor.

“SÖZ VERDİM AMA…!”

Sayın Adalet Bakanlığı makamı… Siz İmam Hatiplisiniz, bir dönem vaizlik yaptınız, hukuk fakültesini de başarıyla bitirdiniz. Okuduğunuz hukuk kitaplarında, anayasa’da avukat-müvekkil görüşmeleri sesle kayıt altına alınacak ibaresi var mı. Veyahut Kur’an’da haksız yere zulümden bahsediyor mu? AKP iktidarının tüm devresinde hastane ve hapishanelerde bana zulmettiniz. Her zaman dediğim gibi sadakatim devletedir. Rabbimin dışında kimseye boyun eğmem. 15 Temmuz’dan sonra sayın Cumhurbaşkanımıza, devlete sahip çıktığı sürece asla laf söylemeyeceğime dair namusum üzerine söz verdim. Bu verdiğim sözü eğer boyun eğdi diye algılarsanız, yeter ki siz devlete hainlik yapın, eskisinden daha fazla tavır koyacağıma inanın. Sonu ölüm bile olsa…

“CAN GÜVENLİĞİ SORUNUM YOK”

Sayın Adalet Bakanı… Benim can güvenliğimle ilgili sorun yok. Yiğit olan ister Bolu F Tipinde, ister gideceğim yerde koç yumurtasına sahip olan herifse beni öldürtebilir. 02.09.2016 Cuma günü A.İ.B.Ü. Tıp Fakültesinde sağlığım açısından verilen raporda Bolu’dan ve Bolu gibi nem oranı yüksek hava kirliliği olan bir yerde yatamaz raporum bana bildirilince ister bakanlığa gönderin, ister göndermeyin sizin bileceğiniz iş. Benim can güvenliğimle ilgili bir sıkıntım yok.

“BİR TEK BANA UYGULANIYOR”

Sayın Adalet Bakanlığı makamı… Eski imam ve vaizlik yaptınız, vade dolunca ölüm insanı her yerde yakalar. İrfan Sezgin denen FETÖ’cünün tebliğindeki infaz hakimliğine müracaatta bulunuyor. Hakim de karar veriyor. Dışarıda birileri vurulabilir. Bu sebeple dinlenilmesi gerekiyor. Ben öldürteceğim adama kahpelik yapmam. Bunu önceden söylerim. Daha evvel Ergenekon mahkemesinde de dile getirdim. Sizlerin emrinizde olanlar beni dinleyeceğine devletin Asker ve Polisini şehit eden PKK ve sol örgütleri dinlesin. TC’de bir tek bana uygulanmaktadır. Siz herhalde beni vatan hainleriyle aynı kefeye koyuyorsunuz. Sağlığımla ilgili ister başka yere gönderin, ister burada tutun hiç önemli değil. M. Fatih Berlivanlı isimli genel müdür yardımcısı kendi kafasından bu kararları veremez. Demek ki AKP hükümetinin en tepesinden genel müdür yardımcısına kadar bulunduğum her ilin başsavcı ve cezaevi müdürleri tepeden inme emirleri yerine getiriyor.

“ŞARTLARA GÖRE YELKEN AÇMAM”

Sayın Adalet Bakanlığı makamı… Lütfen beni şartlara göre yelken açan bir denizci gibi görmeyiniz. Sonunda ölüm bile olsa ben dik bir adamım. Dünyada haksızlığın karşısında makamı ne olursa olsun makamına saygı duyar, sivil kimliğine asla saygı duymam. Makamınıza saygılarımla arz ederim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL