GENEL

4,5 G DÖNEMİ RESMEN BAŞLIYOR

4,5 G DÖNEMİ RESMEN BAŞLIYOR

4,5Gye Bu Gece Geçiliyor, Faturalar Yükselebilir Dikkatli Olun !

4,5G’ye Bu Gece Geçiliyor ! Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ‘Faturalar Yükselebilir Dikkatli Olun’ Çağrısında Bulundu !

4,5Gye Bu Gece Geçiliyor, Faturalar Yükselebilir Dikkatli Olun !

Türkiye bu gece yarısından itibaren 4.5G’ye geçecek.

4.5G nedir?

Kamuoyunda 4.5G olarak bilinen IMT-Advanced, dünyada kullanılan en son mobil haberleşme teknolojisinin genel adıdır. Bu teknoloji daha yüksek hızda, daha düşük gecikme süresi ve yüksek kapasitede mobil internet sağlayan mobil iletişim teknolojisidir.

HERKES AYNI GÜN 4.5G’YE GEÇEMEYECEK

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Türkiye’deki mevcut internetin bu geceden itibaren yaklaşık 10 kat daha hızlı kullanılacağını duyurduğu konuşmasında “Türkiye’de 1 gecede herkes 4.5G’ye geçemeyecek. Bu bir süreçtir, ilk etapta Türkiye’nin yüzde 40’ı 4.5G kullanabilecek” dedi.

BAKAN UYARDI: FATURALARA DİKKAT EDİN

Burada hız çok yüksek. Hız iletişimde iyidir ama cepleri yakabilir, tedbirli olmakta fayda var. Şöyle ki çeşitli kademeler var, bu kademelere dikkat etmemiz lazım. Seçim vatandaşa bırakılmıştır. Vatandaş şunu bilmeli, ne kadar hızlı gidersek o kadar kolay bilgiye ulaşırız ama fatura da ona göre olur. Zaman çok, para az önemliyse o zaman istedikleri hızı kullansınlar. Ama ikisi de önemliyse ortalama hızı tercih etsinler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL