BİLİM&TEKNİK

YERLİ SAVAŞ UÇAĞINDA, SÜREÇ HIZLANDIRILIYOR!

  Yerli muharip savaş uçağında süreç hızlandırılıyor! Türkiye’nin gündemindeki uçak ve helikopter projelerinin hayata geçirileceği yüksek teknolojili altyapıyı kurmak için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ’nin (TUSAŞ) Kahramankazan yerleşkesinde yoğun..

Print Friendly, PDF & Email

YERLİ SAVAŞ UÇAĞINDA, SÜREÇ HIZLANDIRILIYOR!

 

Yerli muharip savaş uçağında süreç hızlandırılıyor!

Türkiye’nin gündemindeki uçak ve helikopter projelerinin hayata geçirileceği yüksek teknolojili altyapıyı kurmak için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ’nin (TUSAŞ) Kahramankazan yerleşkesinde yoğun bir çalışma yürütülüyor.

Milli Muharip Uçağı 2027’de gökyüzünde olacak
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Uçak Daire Başkanı Abdurrahman Şeref Can, Milli Muharip Uçağı’nın 2022’de ön tasarımının bitirileceğini, ön tasarım sürerken de ilk sacı kesmeye başlayacaklarını, 2027 yılı başlarında ise ilk uçuşu yapmayı arzuladıklarını söylemişti.

Milli Muharip Uçağı 2027’de gökyüzünde olacak

 

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Uçak Daire Başkanı Abdurrahman Şeref Can, Milli Muharip Uçağı’nın 2022’de ön tasarımının bitirileceğini, ön tasarım sürerken de ilk sacı kesmeye başlayacaklarını, 2027 yılı başlarında ise ilk uçuşu yapmayı arzuladıklarını söylemişti.samsunhaberci.com
Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL