GIDA SAMSUN&BÖLGE

Un’da Son nokta,Fiyat 95 ira

Un’da Son nokta,Fiyat 95 ira

Un Sanayicilerinden 95 liraya un vaadi!

Develiasyon  sonrası Aşırı yükselişe geçen Un fiyatları,Dernek tarafından 95 lira olarak açıklandı.

“Verdiğimiz 95 lira fiyatla bir milyon çuval temin etme garantisini tüm kamuoyuna duyurduk. Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin çağrısı ile bu rakamı 5 milyon tona çıkarttık”

 Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Eren Günhan Ulusoy, “Verdiğimiz 95 lira fiyatla bir milyon çuval temin etme garantisini tüm kamuoyuna duyurduk. Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin çağrısı ile bu rakamı 5 milyon tona çıkarttık.” dedi.

Karadeniz Un Sanayicileri Derneği’nin (KUSAD) “Hasadın Ardından” temasıyla Samsun’daki bir otelde düzenlediği programında, Türkiye’deki un sektörü temsilcileri bir araya geldi.

Ulusoy, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 2003 yılında Samsun merkezli kurulan KUSAD’ın TUSAF’ın çatısı altında 15 yıldır Karadeniz’de un sanayicilerine ve sektör paydaşlarına hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

Türkiye’de son günlerde bazı kesimlerin un fiyatının arttığı gibi asılsız iddialar ortaya attığını anlatan Ulusoy, “Un fiyatının çuvalı 95 liradan 175 liraya çıktığı gibi asılsız iddiaları ortaya attılar. Bu çevreler un bulunamadığı, unun karaborsaya düştüğü algısıyla halkımızı panikletmeye, okları un sanayicilerine çevirmeye çalıştı. Un üzerinden yapılmaya çalışılan bu algı operasyonunda hedefin yanlış seçildiği, siz un sanayicilerimizin milli duruşu sayesinde kısa sürede gözler önüne serildi.” ifadelerini kullandı.

Süreç içinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birçok kez görüştüklerini, toplantılar yaptıklarına işaret eden Ulusoy, “Sayın Bakanımıza, bizlere çözüm noktasında yol gösterdiği için teşekkür ediyoruz. Verdiğimiz 95 liradan fiyatla bir milyon çuval temin etme garantisini basın önünde tüm kamuoyuna duyurduk. Tüm süreci yakından takip eden Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin çağrısı ile bu rakamı 5 milyon tona çıkarttık.” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL