Yaşam

Umre ve Hac İşi Yapan Firmalar Takip Edilecek!

Hac ve Umre işi yapan Firmalar denetlenecek! Diyanet İşleri Başkanlığı ve hac ve umreye götüreceği vatandaşlarla yaptığı sözleşme hükümlerine uymayan acenteye fiilin ağırlığına göre, teminatlarından mahsup edilmek ve toplam teminatlarının..

Print Friendly, PDF & Email

Umre ve Hac İşi Yapan Firmalar Takip Edilecek!

Hac ve Umre işi yapan Firmalar denetlenecek!

Diyanet İşleri Başkanlığı ve hac ve umreye götüreceği vatandaşlarla yaptığı sözleşme hükümlerine uymayan acenteye fiilin ağırlığına göre, teminatlarından mahsup edilmek ve toplam teminatlarının yüzde 10’undan az olmamak kaydıyla mali yaptırım uygulanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulu üyeleri değiştirildi.
Buna göre, Kurulda, Hazine ve Maliye, İçişleri, Kültür ve Turizm, Sağlık, Ticaret, Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarından birer Bakan Yardımcısı olacak.
Öte yandan, Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulu, Başkanlıkla ve hac ve umreye götüreceği vatandaşlarla yaptığı sözleşme hükümlerine uymayan, sözleşmede taahhüt ettiği hizmeti vermeyen veya eksik veren acenteye fiilin ağırlığına göre, teminatlarından mahsup edilmek ve toplam teminatlarının yüzde 10’undan az olmamak kaydıyla mali yaptırımlarla ilgili de karar verecek.

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL