GENEL Yaşam

Ülkücüler Hacettepe’de yürüdü!

Ülkücüler Hacettepe’de yürüdü!

ülkücü

Son günlerde artan terör olayları ile birlikte yıllardır Hacettepe Üniversitesi ve bazı üniversitelerde yapılanan PKK terör örgütü üyeleri, öğrencileri hedef alıyor. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz, Hacettepe Üniversitesi’ni ziyaret ederek PKK’lı teröristlerin öğrencilere yönelik saldırıları ve bu saldırıları görmezten gelen yöneticilere tepki gösterdi.Kılavuz, “Bu süreçlerde idareci koltuklarında oturup da hainlerle iş tutanlardan, onlara yol verenlerden, saldırılarına göz yumanlar büyük Türk Milleti önünde elbet hesap verecektir” dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Kılavuz, Hacettepe Üniversitesi’ni ziyaret ederek PKK’lı teröristlerin öğrencilere yönelik saldırılarına ilişkin bilgi aldı.

Hacettepe Üniversitesinde onlarca öğrenci tarafından karşılanan Kılavuz, konunun takipçisi olacaklarını konuyu gereken kurum ve kuruluşlara ileteceklerini dile getirdi.

Üniversitenin kampüsünde Olcay Kılavuz il beraber yürüyüş yapan Ülkücü öğrenciler, durumun Hacettepe’de çok daha kötü olduğunu ve bir çok üniversitede de pkk’lı teröristlerin öğrencilerin eğitim ve öğretim haklarını gasp ettiklerini dile getirdi.

Öte yandan Kılavuz, Ülkü Ocakları’nın resmi internet sitesine bir süre önce açıklamalarda bulunmuş ve Ülküdaşlarımız için ödeyemeyeceğimiz bedel yoktur ifadelerini kullanmıştı.

Burada basın açıklaması yapan Olcay Kılavuz şunları söyledi:

“Terör olaylarının yoğunlaştığı bu günlerde yaşanan elim hadiseler herkesin malumudur. Ülkü Ocakları olarak, ihanet şebekelerinin, ülke sathında birçok üniversitede eğitim ve öğretim faaliyetlerini baltalayacağını, üniversite öğrencilerinin can ve mal güvenliğine kast edeceğini, eğitim hakkını gasp edeceğini, başta Ülkücü Milliyetçi öğrenciler olmak üzere üniversite öğrencilerine yönelik kirli tezgahlar ve sahneleyeceğini defalarca dile getirdik.

Bölücü terör örgütünün, üniversitelerdeki öğrenci görünümlü eli kanlı canilere ihale ettiği alçaklıkları, başta üniversite yönetimleri olmak üzere yetkili tüm mercilere bildirmemize rağmen hiçbir önlemin alınmadığını büyük bir üzüntü ve öfkeyle izlemekteyiz.

Bölücü terör örgütü, kirli emellerini gerçekleştirmek maksadıyla Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde sahneye çıkmıştır.

23 Aralık 2015 Çarşamba günü üniversite yemekhanesinden çıkan iki kardeşimize ve Edebiyat Fakültesinde de yine üç kardeşimize saldıran eli kanlı caniler; kardeşlerimizi, çeşitli sosyal medya hesapları vasıtasıyla hedef göstererek, 24 Aralık 2015 Perşembe günü Ülkücü Milliyetçi öğrencilere karşı bir yürüyüş yapacaklarını duyurmuşlardır.

Nitekim bu yürüyüş, diğer üniversitelerde de yaptıkları gibi üniversite öğrencisi dahi olmayan birçok terör örgütü mensubunun da katılımıyla başlamıştır.

PKK’LI TERÖRİSTLER ÖĞRENCİLERE VE KÜTÜPHANELERE SALDIRMIŞTIR

PKK üyesi eli kanlı caniler, başta öğrenci yurtları, kütüphane ve derslikler olmak üzere birçok yere saldırmış, üniversite içerisinde güvenliklere karşı barikatlar kurarak terör estirmişlerdir.

Üniversite yönetimi, emniyet güçleri ve istihbarat teşkilatı da dahil olmak üzere herkesin bilgisi dahilinde gerçekleşen saldırı amaçlı bu yürüyüş neden engellenmemiştir?

Üniversite dışından gelerek öğrencilerin can güvenliğine kast eden teröristler neden tespit edilmemiştir?

Üniversite içerisinde havai fişek, molotof, bıçak, satır, soda şişesi, taş ve sopalarla boy gösteren pkk’lı caniler, rektörün ifadesiyle ” okulun öğrencileri ” olarak üniversite yerleşkesine girip terörist faaliyetlere devam mı edeceklerdir?

ÖĞRENCİLERİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOKTUR

Üniversite yönetimi, yurtlarda, öğrenci evlerinde ikamet eden öğrencilerin can ve mal güvenliklerini terör örgütlerinin insafına mı bırakmıştır?

Üniversite öğrencilerinin fişlendiği, hedef gösterildiği, saldırılara maruz kaldığı, can güvenliğinin ortadan kalktığı bir üniversitede koltuk işgal eden idareciler ne tür işlerle meşguldür?

Rektör Murat Tuncer ve yönetimi ile geçtiğimiz dönem gerçekleştirdiğimiz görüşmede hadiselerin ne kadar vahim olduğunu ve bu vahametin ortadan kalkması için alınabilecek önlemler üzerine değerlendirmelerde bulunmuştuk.

ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERE YÖNELİK SALDIRILARA GÖZ YUMULMUŞTUR

Üniversitedeki Ülkücü Milliyetçi öğrencilerin sıkıntıları ve terör örgütlerinin yapılanmaları hakkında bilgilendirdiğimiz rektörün, neler yaptığını ve neler yapmayı düşündüğünü dinlemiştik. Ancak bugün üzülerek görüyoruz ki rektör ve yönetimi o günden bu yana hiçbir şey yapmamış, aksine bölücü terör yandaşlarının saldırılarına, eylemlerine ve ihanetlerine de göz yummuştur.

ÜNİVERSİTE REKTÖRLERİNİ VE GÖREVLİLERİ UYARIYORUZ

Ülkü Ocakları olarak, Hacettepe Üniversitesi gibi bölücü örgüt kampı haline getirilmeye çalışılan tüm üniversitelerin sayın rektörlerini ve güvenlik güçlerini açıkça bir kere daha uyarıyoruz:

Çözüm zırvaları adı altında bölücülüğe ve pkk’ya verilen tavizler nasıl ki ülkemizin cehenneme dönmesine neden olmuşsa, üniversite yerleşkelerinde yuvalanan ve hainlere verdiğiniz tavizler aynı hainlerin üniversitelerimizi de yangın yerine çevirmesine neden olacaktır. Eğitim yuvası olması gereken üniversitelerin terör yuvası olması halinde yaşanacak olayların baş müsebbibi bunlara çanak tutan idareciler olacaktır.

Bizler Ülkücüler olarak, dün olduğu gibi bugün de hem üniversitelerimizde hem de ülkemizin her yerinde, Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü savunmaya, bu uğurda sevdalısı olduğumuz milletimize; her türlü şiddet ortamından uzak durarak önceliğimiz eğitim hayatımızı başarıyla tamamlamış bireyler olarak hizmet etmeye var gücümüzle devam edeceğiz.

SALDIRILARA GÖZ YUMANLAR HESAP VERECEKTİR

Bu süreçlerde idareci koltuklarında oturup da hainlerle iş tutanlardan, onlara yol verenlerden, saldırılarına göz yumanlar büyük Türk Milleti önünde elbet hesap verecektir!

Üniversite yönetimini; ilim zihniyetinin hakim olduğu, hür düşünce ortamının oluşturulduğu, uluslar arası platformlarda ülkemizi temsil kabiliyetini haiz insanların yetiştirildiği, Türk milletine ve devletine karşı kalkışma provalarının yapılmadığı, tüm öğrenci ve idarecilerin can güvenliğinin tesis edildiği bir Hacettepe Üniversitesi’nin oluşması gerektiği bilinciyle hareket etmeye çağırıyoruz.

Üniversitelerimizde yaşanan hadiselerin yakın takipçisi olacağımızdan ve yetkililere yönelttiğimiz sorularımızın arkasını bırakmayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Tek bir kardeşimizin kılına d‰hi zarar gelmesine müsaade etmeyeceğiz ve müsaade ettirmeyeceğiz. Sorumluların hesap vermesi için her türlü hukuki yolu kullanacağız.” ky:ortadogugazetesi.net

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL