DIŞ HABERLER GÜNDEM

UEFA’YA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

UEFA’YA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Milli futbolcumuz,Merih Demiral’ Avusturya Galibiyeti sonrası”BOZKURT” işareti yapması, UEFA’ya dert oldu!

UEFA’nın Merih Demiral hakkında disiplin soruşturması başlatması Avrupalı Türk vatandaşları arasında protestolara neden oldu.

Karşılaşmada Türkiye’nin iki golünü atan Merih Demiral’ın ‘Bozkurt’ işareti yaptığı gol sevinci hakkında Skandal bir kararla UEFA tarafından soruşturma başlatıldı.

UEFA’nın Avusturya Türkiye maçı sonrası Yıldırım hızıyla Merih Demiral hakkında disiplin soruşturması yapılacağını açıklaması geniş bir kesimde protestolarla karşılandı.PKK TERÖR ÖRGÜTÜ Avrupa ülkelerinde cirit atması karşısında sesi çıkmayan çevrelerin.Türk’lüğün sembolü olan BOZKUR işareti yapılmasına jet hızıyla işlam yapacağını açıklamaları.ne kadar samimi olduklarının somut bir işareti olarak tarih sayfalarında yerini alacaktır.

DEVLET BAHÇELİ’DEN KINAMA!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, UEFA’nın A Milli takımımızın gollerini atan Merih Demiral hakkında açtığı soruşturmaya tepki gösterdi. Bahçeli, “Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır.” dedi.

MUSTAFA VARANK: KENDİ TARİHLERİNE BAKSINLAR

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser’in Merih Demiral’ın Avusturya maçındaki gol sevinci hakkında yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. Mustafa Varank, Faeser’in bu açıklamasını kendi sayfasında paylaşarak, “Merih’in gol sevinci bu topraklara ait bir değerdir. Futbolcumuzla gurur duyuyoruz ve her daim yanındayız. Milli futbolcumuzun gol sevincini ‘ırkçılık’ olarak niteleyenler önce kendi tarihlerine baksınlar. LGBT propagandasını ayakta alkışlayanların ya da PKK’ya selam duranların Türk’ü hazmetmesini zaten beklemiyoruz” ifadelerini kullandı.

samsunhaberci.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL