EKONOMİ

Türkiye İhracatta,Deniz aşırı Ülkeleri keşfetti!

TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ UZAK DOĞU YOLLARINDA

Print Friendly, PDF & Email

Türkiye İhracatta,Deniz aşırı Ülkeleri keşfetti!

Türkiye’nin deniz aşırı ülkelere ihracatı hız kesmeden devam ediyor.son gelen Rakamlar yüz güldüren seviyede.

Ticaret Bakanlığı uzak ülkelere yönelik ihracatı artırmak için çalışmalarını hızlandırırken Türkiye’nin bu ülkelere dış satımı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 42,2 artışla 27 milyar doları aştı.

icaret Bakanlığı, Türkiye’nin uzak ülkelere ihracatını artırmak için yeni stratejiler geliştirirken, ülkenin belirlenen 18 uzak ülkeye ihracatı da geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 42,2 artarak 27 milyar 16 milyon dolar oldu.

Samsunhaberci.com,muhabirinin ulaştığı bilgilere göre, Türkiye’nin ihracatının büyük bölümü 2 bin kilometrelik mesafeye yapılırken Ticaret Bakanlığı tarafından ihracat menzilinin daha da uzatılması hedefleniyor.

Bakanlığın uzun süredir üzerinde çalıştığı Uzak Ülkeler Stratejisi’nin tanıtımının kısa süre içinde yapılması planlanıyor. Strateji kapsamında şu ana kadar 18 hedef ülke belirlendi. Bu ülkeler ABD, Avustralya, Brezilya, Çin, Endonezya, Filipinler, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Japonya, Kanada, Malezya, Meksika, Nijerya, Pakistan, Şili, Tayland ve Vietnam olarak sıralandı.

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL