DIŞ HABERLER

Türk Olduğu İçin Uçağa Alınmadılar

Türk Olduğu İçin Uçağa Alınmadılar

Türk olduğu için uçağa almadılar!
Meksika’da yaşayan Aydemir Taşova, eşi ve kızıyla birlikte yılbaşı tatili için Türkiye’ye gelirken ABD’nin Miami kentinden bineceği Norveç Havayolları uçağına, “Bu uçağa binemezsin çünkü Türksün” denilerek alınmadı.

Türk olduğu için uçağa almadılar!

Taşova, havayolu şirketinin kendisine yönelik “ırkçı ayrımcılığını” Facebook hesabından teşhir etti. Meksika’da yaşayan Türk vatandaşı Aydemir Taşova, Meksikalı eşi Amida ile birlikte yılbaşı tatilini geçirmek ve evlilik yıl dönümlerini Türkiye’de kutlamak için yola çıktı. Çift ve küçük kızları Meksika’dan İstanbul’a geleceklerdi.

Biletlerini Norveçli havayolu şirketi Norwegian Airways’ten aldılar. Önce ABD’nin Miami kentine oradan da İsveç’in Stocmholm kenti üzerinden İstanbul’a aktarmalı olarak uçacaklardı. Taşova çifti 27 Aralık’ta Miami’ye geldiler ve Stockholm uçuşu için Norveç Havayolları’nın bankosunda chek-in işlemini yaptırırken pasaportlarına bakan görevli, çifti sıradan ayırarak, belgelerinin sahte olduğunu söyledi.

Taşova çiftinin tepkileri üzerine havayolu görevlisi bu kez de “Seni uçağa almak istemiyoruz. Çünkü sen Türksün, bu uçağa binemezsin” dedi.

Kalkış saati yaklaşan uçağa valizleri yüklenmiş olan Taşova, uçağa alınmayınca Meksikalı olan eşini ve kızını o uçakla yollayarak kendisi de THY’nin 28 Aralık’taki 22.45 uçağına bilet aldı. Taşova eşi ve kızından bir gün sonra THY uçağı ile İstanbul’a geldi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL