HUKUK&POLİSİYE

TİRİT BAŞKANLARI BİR ARAYA GETİRDİ

TİRİT BAŞKANLARI BİR ARAYA GETİRDİ

tirit

TİRİT BAŞKANLARI BİR ARAYA GETİRDİ
15 Şubat 2014 / 10:31
Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) dernek üyesi olan Çukurbük köyü derneğinin geleneksel hale getirdiği bu yıl 2.düzenlenen tirit gecesi Samsun Gazi Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.
ÇUKURBÜK KÖY DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM TİRİT GECESİ

SADEF Genel sekreteri Yıldıray Baş’ın sunuculuğunu ve yaptığı AKS TV ‘de canlı yayınlanan geceyi tüm Türkiye ve Avrupa’da yaşayan Samsunlular izleme şansına sahip oldu.
Kış aylarının vazgeçilmez yemeği olan geleneksel hale gelen Kaz Tirit Yemeği etkinliklerinin bir tanesi daha Gazi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Kavak ilçesi Çukurbük Köyü Yardımlaşma ve dayanışma Derneği’nin düzenlediği etkinliğe çok sayıda davetli katıldı.Yoğun katılımın olduğu gecede salona sığmayan katılımcılar gönüllerince eğlendiler.

ÇUKURBÜK SALONA SIĞMADI
AKS TV tarafından canlı olarak tüm Türkiye’ye aktarılan geceye İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş,MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Ferhat Günaydın ,Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün,KADEF Genel Başkanı Op.Dr. Yılmaz Karagöz ve çok sayıda siyaset, sivil toplum, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri de iştirak etti.Gecenin açılış konuşmasını yapan Kavak Çukurbük köyü derneği başkanı Şeref Demirci açılış konuşmasında bu tür gecelerin birlik ve beraberliği pekiştirdiğini vurguladı. Demirci, bir diğer amacımız ise gençlerimize Örf ve adetlerimizi unutturmamak için bu tür geceleri organize ediyoruz dedi. Katılan bütün misafirlerimize bizleri her etkinliğimizde yalnız bırakmayan Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve Şerif Ün Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum “dedi.

-DİK GELDİM DİK GİDECEĞİM
Büyük Başkan sloganları konuşma alanına giden Başkan Demirtaş, İnsanlarımızın kendi kültürel değerlerine sahip çıkması ve bunu birleştirici bir unsur olarak kullanması en az sizler kadar beni de mutlu ediyor.Köy derneğimizin düzenlediği tirit gecesi salona sığmıyor.Bu gecede birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergiliyoruz.Ben politikayı bilen biri değilim.Olduğu gibi görünen bunda yaşantıma hizmetlerime yansıtan biriyim.Ben dik geldim dik gideceğim. Amaç halka hizmet etmek ise haktan yana kalıcı hizmeti halkımızla birlikte ilçemize uyguladık. Bu anlayışı da devam ettireceğiz “dedi.

KAZ TİRİTİ MİLLİ YEMEĞİMİZ
Sağlık sektöründe 35 yıllık hizmetim boyunca kavaklıların her zaman içinde olan bir kavak sevdalısıyım. Birlik ve beraberliğimize sağlam perçinler atıldığı Kaz daveti etkinliğimizde sizlerle bir arada olmanın büyük mutluluğunu yaşıyorum “dedi.Milli yemeğimiz olma yolunda kendini ispat etmiş Kaz Tirit yemeği Kavak,Havza,Ladik,Asarcık,Vezirköprü gibi iç bölgeleri kapsayan ilçelerimizde yapılmasına rağmen kendine özgü yapılışı ile Kavaklının bir yemeği haline geldi.Ben bu vesile ile Federasyonumuzun üye derneğinin Başkanı Şeref Demirci ve yönetim üyelerine yaptığı etkinlikte dolayı teşekkür ediyorum “dedi.

BAŞKANLAR OYUN OYNADI
Gecede ilk önce davetlilere Kaz Tirit Yemeği ikram edilirken, yemeğin ardından sanatçı Ümit Kurşun bir birinden güzel şarkı ve türküler ile davetlileri coşturdu. Gecenin sunuculuğunu üstlenen SADEF Genel Sekreteri Yıldıray Baş’ın ısrarı üzerine Belediye Başkanları ile protokol Ümit Kurşun’un seslendirdiği oyun havası eşliğinde hep birlikte oynadılar.

TİRİT AĞASI SEÇİLDİ
Renkli görüntülerin yaşandığı gecede Tirit Ağası seçimi de yapıldı. Açık arttırmaya çıkarılan 1 adet kazı 4 bin liraya alan Mustafa Tangal Tirit Ağası oldu.Gecenin finalinde ise sahne alan Şeyda Karadeniz seslendirdiği türkülere eşlik eden katılımcılar sahneye çıkarak halaylar çektiler. dengegazetesi.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL