HUKUK&POLİSİYE

Tarsus Belediye’sinde “Acı Skandal” Deprem Yardımlarını Satışa çıkardıler!

Tarsus Belediyesinde büyük skandal!Deprem için toplanan yardım malzemelerini İnternet üzerinden satışa çıkardılar!olayla ilgili adli ve idari işlemler devam ediyor.

Tarsus Belediye’sinde “Acı Skandal” Deprem Yardımlarını Satışa çıkardıler!

Tarsus Belediye’sinde büyük skandal!

Deprem mağdurları için toplanan yardımları İnternet üzerinden satışa çıkardılar!olayla ilgili yasal işlemler devam ediyor,bir kişi gözaltına alındı!

Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından yurt dışında toplanan ve Tarsus Belediyesi’ne teslim edilen bazı yardımların internet üzerinden satıldığı iddia edildi. Yaşanan bu yolsuzluk operasyonunda ise gözaltına alınan 1 kişi de tutuklandı.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremler sonrası yurt dışında toplanan yardımların bir bölümünün gemilere yüklenerek deniz yolu ile farklı tarihlerde Mersin Limanına gönderildiği hatırlatılarak, “Yardımların teslim alınmasının ardından, tasnifleri yapılmak suretiyle Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının koordinasyonunda, Mersin Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere deprem afeti yaşanan 11 ilimizdeki lojistik depolara intikal ettirilmesi, afet yaşanan 11 ilimizdeki lojistik depoların dolu olması durumunda ise gelen yardım malzemelerinin Mersin’de bulunan kamu kurum ve kuruluşlara ait depolara sevk edilmesi uygulaması kapsamında, 25 Ağustos tarihinde gelen yardım malzemelerinin bir kısmı Tarsus Belediyesine teslim edilmiştir” denildi.Kaynak: > https://www.turkgun.com/tarsus-belediyesinde-skandal-deprem-yardimlarini-satisa-sundular

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL