GENEL

SOYLU : BUNLAR DEVLETİ TANIMAMIŞLAR

SOYLU : BUNLAR DEVLETİ TANIMAMIŞLAR

Soylu bunlar T.C Devletini tanımamışlar

Yüksekova’da bir dizi ziyaretlerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari Valiliği’nde gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Bakan Soylu, 20 bin yeni korucu alınacağını açıkladı. Bakan Soylu ayrıca korucuların yaş ortalamasının da 42’den 32’ye düşürüleceğini açıkladı.​

İşte o konuşmadan satır başları

“Vatan toprağını bu eşkıyalardan temizleyeceğiz. Demokrasiden asla taviz vermeyeceğiz. Birileri kızacak yada kınayacak diye, mücadelemizde geri adım atmayız. Cumartesi günü gerçekleştirilen alçak saldırı sonrası programımızı değiştirmedik, hatta bu saldırı sonrası gelinebilecek en uygun yerin burası olduğunu düşündük. Bizim hükümet olarak terör karşısında duruşumuz nettir. Adı ne olursa olsun terör bir insanlık suçudur. Teröre destek veren kim varsa karşısındayız.Kimsenin nifak tohumları ekmesine izin vermeyiz.

MİLLETİN CANINI YAKANLARIN CANLARINI YAKACAĞIZ

Türkiye’nin her köşesindeki vatandaşlarımızın artık tahammülü kalmadı. Biz de vatandaşın canlarını yakanların canını yakacağız.Bu mücadelenin en büyük gücü aziz milletimizdir.Ülkenin ekonomisi, turizmi de bu terörün mağdurudur. PKK’nın son durumunu iyi analiz etmek gerekir. Bu örgüt esasen bir tükeniş içindedir. En büyük gelir kaynağı uyuşturucu ticaretinde darbe yemiş, örgüte katılım en düşük düzeye gerilemiştir. Bir tükeniş girdabı içine girmiştir. Ne Ortadoğu’daki karışıklık ne de girdikleri ilişkiler bu tükeniş girdabını geriye çevirmeyecektir.

BURADAN MİLLETİMİZE BİR ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

Devletin atacağı her adım halkın desteğine muhtaçtır. Bu bir topkyekun mücadeledir. PKK sempatizanları, baskı yapanları polise ve jandarmaya ihbar edin. Bu irinden ülkeyi kurtaracağız. Örgütün tepesinde sefahat içinde yaşayan bu ölüm makinelerine bu yaptıklarının hesabını soracağız.

20 BİN YENİ KORUCU

Bugün korucu yaş ortalamamız 42. 40-50 yaşlarındaki korucularımız istedikleri takdirde emekli olabilecek. Amacımız bu yaş ortalamasını 32’ye düşürmektir. Bu noktada yaklaşık 20 bin yeni korucumuzu da bu mücadele içinde olacağını ifade etmek isterim.

YENİ BİR HAMLENİN EŞİĞİNDEYİZ

Terörle mücadelede iki adım var. Biri güvenlik güçlerimizin vereceğiz mücadele, diğeri hükümetin ekonomi alanında yapacağı mücadele Terörden etkilenen illerle ilgili yepyeni bir kalkınma hamlesi yaşayacağız. En önemli talepleri iş. Burada fabrikaları yenileyeceğiz, devletimiz fabrikaları yapıyor, ekipmanları temin ediyoruz, çalışanların SGK ödemelerinin tamamını gerçekleştiriyoruz, istihdam alanı açıyoruz. Bizim görevimiz insanımızı işle, aşla, huzurla buluşturmaktır. Yeni bir kalkınma hamlesinin eşiğindeyiz. “ky: habervaktim.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL