EKONOMİ

ŞİMŞEK: “DÖVİZE LİMİT” KOYABİLİRİZ!

Bakan Şimşek “Dövize limit getirebiliz” dedi Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek “Döviz geliri olmayan şirketlerin dövizle borçlanmasına limit getirebiliriz” dedi. Şimşek: Dövizle borçlanmaya limit getirebiliriz Şimşek: Dövizle borçlanmaya limit..

Print Friendly, PDF & Email

ŞİMŞEK: “DÖVİZE LİMİT” KOYABİLİRİZ!

Bakan Şimşek “Dövize limit getirebiliz” dedi

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek “Döviz geliri olmayan şirketlerin dövizle borçlanmasına limit getirebiliriz” dedi.

Şimşek: Dövizle borçlanmaya limit getirebiliriz Şimşek: Dövizle borçlanmaya limit getirebiliriz Şimşek: Dövizle borçlanmaya limit getirebiliriz

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek döviz geliri olmayan şirketlerin dövizle borçlanmasına sınır getirebileceklerini söyledi.

Şimşek sabah yaptığı konuşmada önceliklerinin Türk bankacılık ve reel sektörünün dışa bağımlılığını azaltmak olduğunu söylemişti.

Şimşek ayrıca, Türkiye’nin kısa vadede en önemli gündeminin anayasa değişikliği olduğunu belirtti.

IFC toplantısında konuşan Şimşek, “Yapısal reform gündeminde 2016’da kısmi de olsa ilerleme sağladık. Avrupa ile entegrasyonu çok daha güçlü şekilde devam ettirmemiz lazım. AB ile ticaret hacmimizi çok rahat 300 milyar dolara çıkarabiliriz. Gümrük Birliği milletimizin menfaatine olan bir adımdı” açıklamalarında bulundu.ky: habervaktim.com

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL