GÜNDEM

SARIKAMIŞ FACİASI ANILDI

Sarıkamış Faciasının 102’inci yıldönümü ladik Akdağda yapılan yürüyüşle anıldı.Yürüyüşe çok sayda sivil toplum kuruluşu,ellerinde Bayrak’larla katıldı. Samsun’ dan yola çıkan, çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu topluluk Ladik’ te Atatürk İlkokulu bahçesinde toplandılar…

Print Friendly, PDF & Email

SARIKAMIŞ FACİASI ANILDI

Sarıkamış Faciasının 102’inci yıldönümü ladik Akdağda yapılan yürüyüşle anıldı.Yürüyüşe çok sayda sivil toplum kuruluşu,ellerinde Bayrak’larla katıldı.

Samsun’ dan yola çıkan, çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu topluluk Ladik’ te Atatürk İlkokulu bahçesinde toplandılar. Vatandaşların da katıldığı, yoğun kar altında 100 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı’ nın taşındığı yürüyüş Akdağ Tesis Yolu üzerinde 2 km.’ lik mesafede konuşlandırılan konaklama alanına kadar sürdü. Burada; saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven ÖZYURT günün önemine dair konuşma yaptı. Dev ekranda video gösterimi yapıldıktan sonra katılımcılara çorba ikram edildi. Yürüyüşe ayrıca; Ladik Kaymakamı Engin TOK, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldılar.

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL