GÜNDEM SAMSUN&BÖLGE

SAMSUN’LU KOBANİ EYLEMİNE DUR DEDİ

SAMSUN’LU KOBANİ EYLEMİNE DUR DEDİ

SAMSUNN

Samsun’da bazı grupların saat 18.00’de Öğretmenevi önünde toplanıp Kobani’ye destek yürüyüşü düzenleyeceklerini sosyal medyada duyurmaları üzerine Samsunlu gençler saat 17.30 itibariyle öğretmenevi önünde toplandı. Türkiye’nin çeşitli illerinde yapılan Kobani eylemlerinde polise, askere ve iş yerleri ile vatandaşlara saldırılar yapılması üzerine Samsunlular bu yürüyüşü engellemek için sokağa döküldü.

Öğretmenevi önünde toplanan gençler, bu ülkede oynanan oyunlara izin vermeyeceklerini, Samsunluların devletinin, milletinin ve polisi ile askerinin yanında olduğunu belirterek, eyleme katılmak isteyenleri beklemeye başladılar. Bunun üzerine Samsun polisi geniş güvenlik önlemi aldı. Polis, panzer ile İstiklal (Çiftlik) Caddesi girişini araç ve yaya trafiğini kapattı.

Samsun’lu vatandaşların yoğun tepkisi üzerine Kobani’ye destek yürüyüşü yapılamadı.

Polis Samsun’da zor anlar yaşıyor, Samsun Çitlik Caddesinde toplanan karşı görüşlerden oluşan kalabalık guruplar arasında gerginlik başladı. KESK ve HDP binasına yürümek isteyen bazı guruplara Polis engel oldu. Yaşanan gerginlikte kısa süreli arbade yaşandı gözaltılar başladı…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL