SAMSUN&BÖLGE

SAMSUN KONGRE MERKEZİ OLACAK

SAMSUN KONGRE MERKEZİ OLACAK

Başkan Mustafa Demir açıkladı.Samsun Kongre merkezi olacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek Kongre ve Kültür Merkezi’nin proje ihalesi yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun’un en güzel lokasyonlarından birinde inşa edeceğimiz bu merkez tamamlandığında şehrimiz önemli kongrelere ev sahipliği yapacak. Kongre turizminde isminden daha fazla söz ettirecek” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi kentin turizmine ve sosyal yaşamına katkı verecek projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Mayıs 2023’de Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile protokol imzalayan Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük kongre merkezini şehre kazandıracak. Ön proje çalışmaları tamamlanan ve proje ihalesi yapılan Kongre ve Kültür Merkezi, Atakum İlçesi’nde 47 bin 452 metrekare alanda inşa edilecek.

Samsun’un kültürel ve sosyal hayatına önemli katkı sağlayacak Kongre ve Kültür Merkezi’nde; bin 800 kişilik ana kongre salonu, 1 adet VIP toplantı salonu,7 adet toplantı salonu, 900 metrekare resepsiyon alanı, 200 kişilik amfi, 750 kişilik ana tiyatro salonu, 2 bin 500 kişilik balo salonu, 108 kişilik cep sineması ve 90 kişilik cep tiyatrosu yer alacak.HABERİN KAYNAĞI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL