GENEL

Samsun Valisi Muhtarlar ile Buluştu

Samsun Valisi Muhtarlar ile Buluştu

Samsun Valisi Şahin’den muhtarlara uyarı: Şüpheli davranışları bildirin

SAMSUN Valisi İbrahim Şahin, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolaysıyla düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada günlük kiralık daireler ile iligli muhtarları uyararak “Etrafınızda şüpheli, yabancı bir davranış gördüğünüzde mutlak suretle ilgili yerlere bildirmeniz gerekir. Selametimiz için bunu yapmamız gerekiyor” dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Sevgi Kafe’de muhtarlar için düzenlenen yemeğe katıldı. Yemekte muhtarla seslenen Vali İbrahim Şahin, günlük kiralık daireler ile ilgili uyarılarda bulunarak, “Muhtarlar demokrasi anlayışımızın mihenk taşlarıdır. Muhtarlık bizim için önemlidir. Sizler çok önemli bir misyon üstleniyorsunuz. Bir defa sizler seçimle geldiniz. Bu başlı başına önemlidir. Bugün İçişleri Bakanımızı muhtarlarla Anıtkabiri ziyaret ettikten sonraki açıklamasında günübirlik daire, ev ve apart kiralamalarını bundan sonra kaldıracaklarını söyledi. Bu konuda sizlere çok önemli görevler düşüyor. Etrafınızda şüpheli, yabancı bir davranış gördüğünüzde mutlak suretle ilgili yerlere bildirmeniz gerekir. Selametimiz için bunu yapmamız gerekiyor. Muhtarlar gününüz kutlu olsun” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: KAÇAK YAPILAŞMAYA HOŞGÖRÜLÜ OLMAYIN
Kaçak yapılaşmalarda hoşgörü sahibi olunmaması gerektiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Muhtarlığını yaptığınız mahallelerdeki ağızınızın tadı, huzurunuz daim olsun. Değerli kardeşlerim, Samsunumuz hepiniz çok iyi bildiği gibi Karadeniz’in en büyük şehridir. Sevgili arkadaşlar, sizlerden iki şey istiyorum. Bunlardan birincisi kaçak yapılaşmayla ilgili konuda hoşgörü sahibi olmayın. İkincisi ise mahallenizin temizliği ile ilgili konuda kirletici olanlara karşı tavırlı olmaktan asla kaçınmayın. Güzel bir şehir, düzenli bir şehir hepimizi gururlandırır” diye konuştu.Yemekte ayrıca Vali İbrahim Şahin, 7 dönem Hürriyet Mahallesi muhtarlığı yapan Temel Yılmaz’a plaket verdi. İlçe belediye düzenlenen yemeğe ayrıca, ilçe belediye başkanları kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve çok sayıda muhtar katıldı.Emrah ŞAHİNHaberin kaynağı için tıklayın

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL