SAGLIK

ROBOT HEMŞİRE DÖNEMİNE HAZIR OLUN!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlarsamsunhaberci.com Samsun Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Olmak Üzerine Konuşmalar’ başlıklı online etkinlikte, robot hemşirelerin kullanımıyla hemşirelik mesleğinde nelerin değişeceği ve hemşirelik becerilerinin ne yönde farklılaşacağı konuşuldu Samsun 19..

Print Friendly, PDF & Email

ROBOT HEMŞİRE DÖNEMİNE HAZIR OLUN!

samsunhaberci.com Samsun Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Olmak Üzerine Konuşmalar’ başlıklı online etkinlikte, robot hemşirelerin kullanımıyla hemşirelik mesleğinde nelerin değişeceği ve hemşirelik becerilerinin ne yönde farklılaşacağı konuşuldu

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, pandemi sürecinde mesleki yeterliliklerin konuşulduğu etkinliklerine devam ediyor. Sosyal Etkinlik Komisyonu tarafından düzenlenen ‘Olmak Üzerine Konuşmalar’ etkinliği çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülcan Taşkıran’ın yürüttüğü etkinlikte, İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Kurumları İş Birliği Koordinatörü Öğr. Gör. Emel Gümüş konuşmacı olarak katıldı. Etkinlikte dünyada ve Türkiye’de sağlık alanında kullanılan robot örnekleri sunularak, robot hemşirelerin kullanımıyla hemşirelik mesleğinde nelerin değişeceği, hemşirelik becerilerinin ne yönde farklılaşacağı tartışıldı.

Toplantıya sağlık bilimleri Fakültesi akademisyenler lisans ve lisans üstü ögrecileri öğretim üyeleri katıldı.

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL