FATSA HABERLERİ

ORDU KORGAN’DA KORKUNÇ CİNAYET!

ORDU KORGAN’DA KORKUNÇ CİNAYET!

Ordu İli Korgan ilçesinde korkunç cinayet.!

Korgan İlçesi Sarıaliç Mahallesinde ikamet eden Makbule Sarı,elleri ve ayakları domuz bağı ile bağlanarak öldürüldü.

Korgan ilçesinde evde tek yaşayan yalnız bir yaşlı kadın, domuz bağı ile bağlanıp, çuvala konulmuş halde ölü bulundu. Yaşlı kadının bazı eşyalarının çalındığı öğrenildi.Olay, ilçeye bağlı Sarıaliç Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, evinde tek yaşayan Makbule Sarı’dan (74) haber alınamaması üzerine yetkililere bilgi verildi. Yapılan inceleme sonrası yaşlı kadının elleri ve ayakları domuz bağı ile bağlanarak çuvala konulduğu ve çuvalın da dikilerek, ölüme terk edildiği, evinde ise hırsızlık amaçlı olduğu düşünülen eşyaların kurcalandığı fark edildi. Adli mercilerce,Yapılan çalışma sonrası evden 1 televizyonun çalındığı bilgisine ulaşılırken, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.“elleri ve ayakları bağlanmış, çuvala konulup çuvalda dikilmiş”Sarıalıç Mahalle Muhtarı Mustafa Bilgi, akşam saatlerinde kendilerine gelen ihbar üzerine,olay terine gittiklerini söyledi.evin İçerisine girdiklerinde gördükleri karşısında şoke olduklarını bildiren Muhtar Bilgi, “çevremizde İlk defa böyle vahşi bir olayla karşılaştık. Her tarafı bağlı, çuval ve çarşaf içerisine konulmuş bir de üzerine dikilmiş. Sonrasında olay yeri ekipleri geldi ve incelemeler devam ediyor”dedi. Bir miktar parasının da çalındığı söyleniyor ev tamamen talan edilmiş. güvenlik kuvvetleri,yaşlı kadını öldüren,katil veya katilleri,yakalamak için geniş çaplı bir araştırma başlattı.

Son durum:..

Makbule Sarı’nın cesedi üzerinde ön otopsi ve inceleme gerçekleştirildi. Yapılan incelemede ilk tespitlere göre; Makbule Sarı’nın vücudunda travmatik bulgulara rastlanıldı. İç organlarının çürümeye başladığı Sarı’nın, yaklaşık 3 gün önce birkaç kişi tarafından elleri ve ayaklarından domuz bağıyla bağlanıp öldürüldüğü saptandı.

Yaşlı kadının cesedinden alınan bazı örnekler, kesin ölüm raporunun belirlenmesi için incelenmek üzere Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Sarı’nın bugün toprağa verileceği ifade edildi.A.Kartal.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL