GÜNDEM

ÖMER ÇELİK; 28 ŞUBAT BİR VAHŞETTİR!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “İnsan haklarına saldırıların ve demokrasi düşmanlığının yıldönümüdür 28 Şubat. Cumhurbaşkanımızın dirayeti ile 28 Şubat zihniyetinin milli iradeye karşı olan tüm uygulamaları ortadan kaldırılmıştır” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

ÖMER ÇELİK; 28 ŞUBAT BİR VAHŞETTİR!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından, “postmodern darbe” olarak adlandırılan 28 Şubat’a ilişkin açıklama yaptı.

“Milli iradeyi örgütlü şekilde gaspettiler”

Çelik, “İnsan haklarına saldırıların ve demokrasi düşmanlığının yıldönümüdür 28 Şubat. Milli iradeyi örgütlü şekilde gaspettiler. Millet iradesine el koydular. Gençleri kendi ülkelerinde sürgüne gönderdiler. Darbeci zihniyet Türkiye’ye düşmandır. Vesayet zihniyeti milletimize karşı kötülük üretme şebekesidir. Bu zihniyet 28 Şubat’ta sembolleşen kötülükleri Türkiye’ye yaptı. Milletimizin haklarına düşmanca davrandı. Binlerce gencin dünyası karardı” dedi.

“28 Şubat zihniyetinin tüm uygulamaları ortadan kaldırılmıştır”

28 Şubat zihniyetinin tüm uygulamalarının ortadan kaldırıldığını vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminden bugüne verdiğimiz mücadele milli egemenlik ve demokrasi mücadelesidir. Cumhurbaşkanımızın dirayeti ile 28 Şubat zihniyetinin milli iradeye karşı olan tüm uygulamaları ortadan kaldırılmıştır. Bugün de başka kılıflar altında 28 Şubat zihniyetini daha sinsi bir şekilde hayata geçirme fırsatı kollayanları biliyoruz. Bunlar milli egemenliği gaspetme arayışındadır. Bunlara geçit vermeyeceğiz.

Cumhurbaşkanımızın demokrasi mücadelesi için bedel ödeyen çizgisi her türlü vesayet zihniyetine en güçlü cevaptır. Vesayeti, terörü, milli irade düşmanlığını sinsi şekilde meşrulaştırmaya çalışanlara karşı milli egemenlik ve demokrasi mücadelesi ile karşı duracağız.”HABERİN DEVAMI..

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL