YAŞAM

Mesut Mertcan Vefat Etti!

Mesut Mertcan Vefat Etti!

Mesut Mertcan Vefat etti

Eski TRT spikeri Mertcan’ın cenazesi toprağa verildi

Adana’da kaldığı huzurevinde dün yaşamını yitiren 71 yaşındaki Mertcan için TRT Çukurova Haber Bürosu’nda ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde tören düzenlendi.
26 Ağustos 2017 Cumartesi 15:29
Eski TRT spikeri Mertcan’ın cenazesi toprağa verildi
Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde dün 71 yaşında hayatını kaybeden eski TRT spikerlerindenMesut Mertcan için TRT Çukurova Haber Bürosu’nda ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde (ÇGC) tören düzenlendi.

Adana Asri Mezarlığı morgundan alınan Mesut Mertcan’ın cenazesi, ilk törenin yapılacağı TRT Çukurova Haber Bürosu’na götürüldü.

Buradaki törenin ardından Mertcan’ın cenazesi Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne alındı. Törene, Mertcan’ın eski eşi Aysel Tamgüç ve oğulları Taygun ve Ergun Mertcan da katıldı.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu da Mertcan’ın meslekte iz bırakmış büyük bir usta olduğunu vurgulayarak, “O, Adana’nın yetiştirmiş olduğu müstesna bir kişilikti. TRT’nin bu şekilde sayısız ustaları vardı. Ama Mesut Mertcan bunların içerisinde öncü role sahip olan insanlardan birisiydi. Bizler de kurum olarak büyük ustayı yitirmenin acısı içerisindeyiz.” diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de “Mertcan kullandığı dil ile Türkçeyi doğru ve güzel konuşmada büyük hizmeti ve katkısı olmuştur. TRT haberciliğinin içerisinde bir büyük usta ve bu büyük ustaların içerisinde en fazla hafızada kalanlardan biriydi.” değerlendirmesini yaptı.

Mertcan’ın cenazesi kılınan namazın ardından aile kabristanlığında toprağa verildi.

Mesut Mertcan 12 Eylül 1980’de darbecilerin darbe bildirilerini okuyan spiker olarak biliniyordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL