EKONOMİ

MEMUR SEYYANEN ZAM BEKLİYOR

MEMUR SEYYANEN ZAM BEKLİYOR

Memur ve Memur emeklileri maaşlarına seyyanen zam bekliyor!

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, dar ve sabit gelirli kamu çalışanlarının ve emeklilerinin yaşam şartlarının ağırlaştığına dikkat çekerek, benzine ve motorine gelen zamların vatandaşın sırtına zam olarak yüklendiğini, bu nedenle seyyanen zammın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Akaryakıta peş peşe gelen zamların memur ve memur emeklilerinin belini büktüğünü, alışveriş merkezlerinde ve marketlerde etiketlerin günlük değiştirildiğini ifade eden Taşkın, akaryakıta gelen zamların piyasaya yansıdığını, bunun da memur ve emeklilerinin durumunu daha da kötüleştirdiğini söyledi.

Benzin ve motorine gelen son zamların önümüzdeki günlerde piyasaya yansımalarının olacağını belirten Taşkın şunları söyledi:

“Benzine yıllık %180, 2022 yılı Ocak ayı başından itibaren %61 zam geldi. Motorine ise yıllık %246, Ocak ayı başından itibaren de %95 zam geldi. Memurun 2022 yılı birinci 6 aylık zammı %7.5, buna %22,48 enflasyon farkı eklenerek toplamda %30.5 zam yapıldı. Memurun maaş zammı, Ocak ayından itibaren sadece akaryakıta gelen zammın yarısı bile değil. Bu da gösteriyor ki günümüzün ekonomik koşullarında memurun ve memur emeklisinin aldığı ücretle insanca yaşayabileceği standartlara kavuşması mümkün değildir. Memur ve memur emeklisinin gerçek enflasyon rakamlarının altındaki zamlara mahkûm edilmesini doğru bulmuyoruz. 2022 Ocak ayından itibaren yüksek enflasyon nedeniyle maaşlar eridi. Enflasyon yükseliyor, maaşlar geriliyor ama maaşlara yapılan zamlar ne yazık ki enflasyon rakamlarının altında kalıyor. Memurun alım gücü her geçen gün eriyor. Yaşam standartları kötüleşti.HaberinKaynağı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL