SAGLIK

MEDİCANA KUTLADI!

MEDİCANA KUTLADI!

Samsun,Medicana Hemşireler haftasını kutladı

Medicana, Hemşireler Haftası’nı kutladı – Samsun Haberleri

Hemşireler Günü’nü kutlamasında konuşan Medicana Samsun Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Birsen Yazgan, ‘Hemşirelerimizin sahip olduğu yeteneklerle önümüzde sınırlar olmadığına inanıyorum’ dedi.

KutlamayaMedicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Güner Armutlu, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Birsen Yazgan, Genel Müdür Yardımcısı Emine Bertan ve Hemşirelik Hizmetleri Müdür Yardımcısı Zekiye Osmanlıoğlu’nun katılımıyla kutladı. Kutlamaya hastanede görev yapan hemşireler katıldı.

HEMŞİRELER ÖNEMLİ ROLLER ÜSTLENEBİLİR

Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Birsen Yazgan, özellikle 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası’nın anlamını, kanıta dayalı hemşireliğin temellerinin atıldığı dönemi, bu güne hemşireliğin almış olduğu yol ve geleceği konusunda bilgi verdi. Yazgan, “Hemşire; hasta bakımını koordine ederken diğer disiplinlerle birlikte iş birliği içinde sağlık hizmeti sunar. Hizmeti sunarken de hasta ve ailesinin hastaneye adım attığı ilk andan taburculuğuna kadar bütüncül hemşirelik anlayışıyla hareket eder. Medikal, cerrahi ve araştırma alanındaki ilerlemeler süreklilik göstermekte ve hemşireler bu başarıların inşa edilmesinde çok önemli roller üstlenirler. Bu gelişmeler aynı zamanda tüm hemşirelerimize sınırsız fırsatlar sunar. Hemşirelik uygulamalarının daha değerli konuma gelmesi ve daha etkili hasta bakımı sağlayan prosedürler ve düzenli bir sistemin kurum içinde oturması, tüm hemşirelik uygulamalarının gelecekteki durumu hakkında bizleri heyecanlandırıyor. Bilgilerdeki devrim ve teknolojinin sunduğu avantajlar hemşirelik hizmetlerinin ileriye gitmesine imkân sağlıyor. Hemşirelerimizin sahip olduğu yeteneklerle önümüzde sınırlar olmadığına inanıyorum. Yenilikleri takip eden,  sistemi sorgulayan, düşünerek ve araştırarak hemşireliğe profesyonellik katan ve bunları yaparken, fedakârlıklarını esirgemeyen tüm hemşirelerimizin hemşirelik haftasını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL