POLEMİK

MANSUR YAVAŞ: İTİRAZ EDECEĞİZ

MANSUR YAVAŞ: İTİRAZ EDECEĞİZ

MANSUR

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, yılan hikayesine dönen Ankara seçimleriyle ilgili flaş açıklamalarda bulundu.
Yavaş’tan Flaş YSK Açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan’ı Melih Gökçek’in basın toplantısı yapma kararının hemen ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş konuştu.

İşte Mansur Yavaş’ın önemli açıklamaları:

2009 yılında da ben aday olduğumda elektrik kesilmesi ve benzer, tv yayınlarının kesilmesi gibi bir çok olayla karşı karşıya kalmıştık. Şimdi ise yine seçim akşamı nasıl olduğu anlaşılmaz bir şekilde, CİHAN hiçbir bilgi akışı sağlayamazken sadece AA’nın bilgi akışı sağlamasıyla AKP’nin önde olduğu algısı yaratılarak, sandık başındaki görevlilerin, sandık başlarını terk etmeleri amaçlanmıştır.

Seçimi kazanacağımızı hem televizyon belirttik ve sandık başından vatandaşların ayrılmamasını istedik. 30 Mart’ta ilgisiz seçim sonuçları gelmeye başladı. CİHAN’ın kimler tarafından hacklendiğinin ortaya çıkarılması lazım. AA nereden yönetildi? Seçim sonuçları Çankaya ve Yenimahalle’den sonra karıştı. Bu sonuçlara göre, oyların Çankaya ve Yenimahalle’den fazla oy beklentimiz vardı, birden bire veri akışı kesildi.

Ankaralılar seçimlere şaibe karıştığını düşünüyor. Biz bunun sonuna kadar takipcisi olacağız. İlçe seçim kurullarına başvuru yaptık ve bir çok yanlış tespit ettik. Bir oyumuzun bile boşuna gitmeyeceğiniz belirtmek istiyoruz. Sabahtan beri gençlerimiz müthiş bir şekilde oylarına sahip çıkıyorlar.

YSK’nın önünde çok sayıda vatandaşımız toplandı. Onlara buradan sesleniyorum Henüz YSK’ya müracaat etmiş durumda değiliz. Dolayısıyla YSK ile şuanda bir işimiz yoktur.

Çankaya gibi yerlerden sıfır oy aldık. Kısacası oylarımızı çaldırmayacağız.

Oyların yeniden sayılmasını söylemedim. Şuan tutanaklara itirazımız var. Bu süreç çok çabuk biter. Şuan ilçe seçim kuruluna sandıklar bazında itiraz yaptık.

Kesin tutanaklar Perşembe akşamı netleşecek. Gerekçeli tutanaklarımız reddedilirse, gerekirse oyların yeniden sayılmasını isteyeceğiz. İnsan Hakları Mahkemesine kadar gideriz. Seçimi kaybedersek de dünyanın sonu değil . Ancak Ankara’da seçim maalesef adil bir şekilde yapılmıyor. Ankara’nın hakkını kimseye yedirmek istemiyoruz.

ANKARA’DA SEÇİM SONUÇLARI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Ankara’da seçim sonuçları yılan hikayesine döndü. CHP’nin adayı Mansur Yavaş ile AK Parti’nin adayı Melih Gökçek seçim gününden bu yana farklı zamanlarda zafer ilan etti. Gözler ise YSK’da. Mansur Yavaş, sandık sonuçlarına itiraz için başvuru süresinin bu akşam saat 17:00’ye kadar uzatılması için YSK’ya başvurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL