GENEL

Madımak Olayları Protesto Edildi

Madımak Olayları Protesto Edildi

Madımak olayları protesto edildi.

Sivas Madımak olayları,Samsun’da yapılan bir yürüyüşle,protesto edildi.İlkadım Çiftlik caddesinde toplanan kaşabalık yaptığı yürüyüşle,23 yıl önce bugün,33 kişinin yakılarak katledilmesini protesto etti.!

Emek ve Demokrasi Güçleri Samsun üyeleri, Sivas Madımak olayının 23. yılında hayatını kaybeden 33 kişi için yürüyüş düzenleyerek basın açıklaması yaptı. Öğretmenevi önünden başlayan yürüyüş, İstiklal Caddesi Süleymaniye Geçidi’nde sonlandı.

Yürüyüşün sonunda grup adına ortak basın açıklamasını okuyan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, “Sivas katliamının üzerinden 23 yıl geçti. O dönem doğanlarımız dahi bugün yetişkin bireyler oldu. Acılarımız hakikat ve adalet arayışımız ise hala taze. Hala yanıyor Madımak Oteli. Ve dostlarımızın ‘yardım edin’ çığlıkları kulaklarımızda çınlıyor hala. Sivas katliamının henüz hesabı verilememiş olmasına rağmen, katiller elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor, yurt dışına çıkıyor, evleniyor, ehliyet alıyor ve yasalar çerçevesinde eceliyle ölümüne hak tanınıyor; Sivas Madımak Oteli önünde dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gösteri yapan grup yapılan,basın açıklaması sonrası sessizce dağıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL